Raspberry Pi Model A+ je menší, tenčí a levnější

Raspberry Pi Model A+ je menší, tenčí a levnější
, , aktualita
Nadace Raspberry Pi vypustila do světa nový model základní desky sloužící jako základ pro různé počítače sestavené nadšenci. Jedná se o Raspberry Pi Model A+ jako nástupce původního modelu A.reklama
Raspberry Pi Model A+ je tedy nové "áčko", které bude okupovat svou obvyklou pozici, čili půjde o levnější verzi než RaspBerry B+ i původní Model A. Očekávat pak můžeme nižší cenu, ale i menší rozměry i nižší spotřebu, ale řada výhod nabízených modelem B+ měla zůstat.

Raspberry Pi Model A+ je tedy 65 mm dlouhý a 12 mm tlustý, jeho hmotnost je pouze 23 gramů, spotřeba 200 mA a cena 20 dolarů či 15 liber. Raspberry Pi Model B+ je 85 mm dlouhý a 17 mm tlustý, váží 42 gramů, spotřebuje 370 mA a přijde na 38 dolarů či 25 liber.

Nový Model A+ je tak první Raspberry Pi, který je menší než kreditní karta, takže se vejde do ještě menších pouzder či počítačů a výhodou bude jistě i nižší spotřeba. Oproti Model B+ však nemá ve výbavě ethernetový port, má pouze jeden USB port a poloviční RAM, čili 256 MB. Přesto je ale také vybaven 700MHz procesorem BCM2835, standardním GPIO headerem se čtyřiceti piny, slotem pro MicroSD a audiem. Montážní otvory z důvodu kompatibility zůstaly na místě, takže mají mít stejné rozteče.


Ve videu jsou uvedeny hlavní výhody nového A+, který má být stejně jako dříve vyráběn v továrně firmy Sony umístěné v jižním Walesu. Na videu je srovnáván se starým modelem A a větším B+.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek