www.svethardware.cz
>
>
>

Ray Tomlinson, tvůrce e-mailu, zemřel ve věku 74 let

Ray Tomlinson, tvůrce e-mailu, zemřel ve věku 74 let
, , aktualita
Raymond Samuel Tomlinson byl tvůrcem elektronické pošty. E-mail vznikl v roce 1971 a do e-mailové adresy také zanesl velmi známý znak zavináče. Ray Tomlinson zemřel tento víkend ve věku nedožitých 75 let.reklama
Elektronickou poštu (e-mail) a znak zavináče v adrese e-mailu měl na svědomí Raymomd Samuel Tomlinson. Tento programátor zemřel v sobotu ve věku 74 let, příští měsíc by oslavil 75. narozeniny. Narodil se 23. dubna 1941 v Amsterdamu ve státě New York. Roku 1967 se dostal do firmy Bolt Beranek and Newman (BBN), která se účastnila vývoje předchůdce internetu, ARPANETu.


Zavináč


Zatímco v 60. letech už existovala forma elektronické pošty, která byla v podobě souboru, do něhož mohli ostatní připisovat, ale nikoli číst, pravý e-mail byl Tomlinsonem vytvořen v roce 1971. Zavedl také e-mailovou schránku, kde jméno uživatele oddělil od jména serveru právě zavináčem.


Raymomd Samuel Tomlinson

Andreu Veà, WiWiW.org (Andreu Veà, WiWiW.org) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


Zdroj: arstechnica.com, engadget.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře