www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Razer Core s externí grafikou přichází, jaká bude cena?

Razer Core s externí grafikou přichází, jaká bude cena?
, , aktualita
Společnost AMD nedávno ohlásila technologii XConnect, kterou jako první využije Razer. Jedná se o připojení externí grafiky k notebooku nebo malému počítači pomocí Thunderbolt 3. Na jakou cenu nás tedy takové řešení přijde?reklama
Dnes si můžeme koupit řadu notebooků nebo malých počítačů (NUC a podobné), jež jsou vybaveny dostatečně silným procesorem i pro desktopovou grafickou kartu. Jenomže tu již do tenkých notebooků a NUC nenacpeme, takže řešením je využít externí skříň připojenou nějakým rozhraním, což tu tedy už párkrát bylo. AMD XConnect je ale pokus o standardizaci tohoto řešení, přičemž Intel k tomu dodal své rozhraní Thunderbolt 3, které je fyzicky realizováno na oboustranném portu USB typu C (navíc by tuto technologii měl podporovat i nový NUC "Skull Canyon"). Grafická karta si ale bude muset vystačit se čtyřmi linkami rozhraní PCI Express 3.0.

Pokud tedy chcete využívat především notebook nebo NUC, a přitom nechcete přijít o možnost hraní moderních a náročných 3D her, je tu Razer Core jako první řešení pro AMD XConnect. Jde o hliníkovou skříň, kde najdeme prostor pro grafickou kartu, zdroj a také nabídku dalších konektorů. Na ně budeme moci napojit síť, přes USB různé periferie a na samotnou kartu pochopitelně také zobrazovací zařízení.

Světově první "Thunderbolt 3 external graphics enclosure" bude k dispozici od dubna a bohužel přijde na 499 USD. Už to je cena slušně výkonné grafické karty, kterou pochopitelně v základním balení nenajdeme a vedle toho je třeba počítat ještě s počítačem. V současné době Razer nabízí dva modely notebooků s podporou Core, a to Razer Blade Stealth Ultrabook a Razer Blade v aktuální verzi pro rok 2016. Nicméně jde o vůbec první řešení, a to od firmy, která není známá zrovna proto, že by nabízela levný hardware. Jiní výrobci (jako třeba MSI) by mohli nabídnout levnější řešení.

Do Razer Core můžeme vměstnat širokou řadu velkých grafických karet zabírajících dva sloty, a to včetně následujících:
 • AMD Radeon R9 Fury
 • AMD Radeon R9 Nano
 • AMD Radeon R9 300 Series
 • AMD Radeon R9 290X
 • AMD Radeon R9 290
 • AMD Radeon R9 280
 • NVIDIA GeForce GTX Titan X
 • NVIDIA GeForce GTX 980 Ti
 • NVIDIA GeForce GTX 980
 • NVIDIA GeForce GTX 970
 • NVIDIA GeForce GTX 960
 • NVIDIA GeForce GTX 950
 • NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
 • NVIDIA GeForce GTX 750

AMD slibuje, že jeho XConnect Technology umožní bezproblémové přepínání mezi externí grafikou a integrovaným čipem či interní grafikou, a to bez ohledu na to, zda použijeme v Core kartu Radeon nebo GeForce. Ta je omezena rozměry 310 x 152 x 44 mm a maximální spotřeba musí být do 375 W. Samotný Core nabídne čtyři USB 3.0, gigabitový Ethernet a samozřejmě i USB typ C pro připojení k PC.

Rozměry Razer Core jsou 105 x 340 x 218 mm, hmotnost bez karty necelých 5 kg a vybaven je 500W zdrojem. Firma má připravenou ještě akci, díky níž si můžeme Core koupit o 100 dolarů levnějí, pokud si zároveň koupíme vhodný notebook a zaregistrujeme se.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek