www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer má vlastní mechanická tlačítka pro klávesnice

Razer má vlastní mechanická tlačítka pro klávesnice
, , aktualita
Když se podíváme na dnešní nabídku mechanických klávesnic od známých výrobců periferií pro PC, jsou vidět v podstatě jen samé modely s tlačítky Cherry MX. Razer si však připravil vlastní Mechanical Switch.reklama
Není vůbec divu, že nová tlačítka Razer Mechanical Switch jsou určena pro herní modely klávesnic a firma se chlubí tím, že jde o tlačítka vyvinutá a vyrobená právě pro hráče, což Cherry MX nejsou. Otázkou je, zda to vůbec bude bude mít nějaký reálný dopad.

- klikněte pro zvětšení -


Když se podíváme na průřez tlačítky Razer Green Switch a Razer Orange Switch, ty vypadají velmi podobně. Rozdíl je v tom, že Green bude mít svůj zelený sloupek rozdělen na dvě části podobně jako Cherry MX Blue. Má tak poskytnout dobrou hmatovou odezvu, zatímco oranžové tlačítko má být zase tiché.
Cherry MX Blue a Brown


Otázkou je, jak má firma Cherry MX vyřešeno patentování, protože mechanismy od Razeru jsou velmi podobné těm v tlačítcích Cherry MX Blue a Brown. Ve skutečnosti to vypadá, že se změnily jen proporce. Ale to ponechme na samotných společnostech.


A čím se tedy Razer chlubí? Uvádí jednak delší životnost svých tlačítek, tedy větší počet stisků a pak už hraje jen na to, že jeho Green a Orange reagují rychleji, respektive nevyžadují tak hluboký stisk jako "standardní mechanická tlačítka", přičemž je celkem jasné, s čím Razer srovnává. Pak se ještě odvolává na přední profesionální hráče, kteří jeho klávesnice již testovali, a také velmi kvalitní výrobní proces, na nějž dohlížejí jeho experti. My to ale můžeme shrnout prostě tak, že Razer má vlastní obdobu tlačítek Cherry MX.


Ty se v prvé řadě uplatní v klávesnici Razer BlackWidow Ultimate, která byla poprvé představena již v roce 2010 a nyní přichází v nové verzi s tlačítky Razer. Firma také uvádí, že je připravena je distribuovat také ostatním výrobcům klávesnic, ovšem ještě dříve je najdeme v modelech Razer BlackWidow Ultimate Stealth, BlackWidow Stealth a BlackWidow Tournament Stealth Edition.

Zdroj: TZ Razer
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek