www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer na své OSVR ulovil 13 nových partnerů

Razer na své OSVR ulovil 13 nových partnerů
, , aktualita
Razer, výrobce herních periferií, na veletrhu CES na začátku tohoto roku představil iniciativu OSVR - Open Source Virtual Reality jako protipól především pro Facebook a Oculus VR. Nyní pro ni získala 13 nových partnerů, což je jistě dobrá zpráva.reklama
Headset virtuální reality Oculus Rift, který je nyní vyvíjen pod křídly Facebooku, potřebuje konkurenci jako sůl. Tohoto úkolu se rozhodl zhostit Razer, známý výrobce herních periferií, který si ale dobře uvědomil, že velkému Facebooku může jen těžko konkurovat. Přišel tedy s iniciativou Open Source Virtual Reality, z jejíhož názvu vyplývá, že se do ní mohou zapojit všichni. Nyní se tak seznam firem, které se rozhodly do OSVR přispět, již rozrostl na 38.

Razer OSVR je tak něco, s čím je třeba ve světě virtuální reality vážně počítat a je dost dobře možné, že nakonec půjde o stěžejní headsety pro herní účely. Právě Oculus Rift byl totiž od začátku vyvíjen jako herní náčiní, však za ním stojí i legenda John Carmack, který kvůli tomu opustil svůj id Software. Ovšem poté, co firma Oculus VR byla akvizována Facebookem, se už o jejím původním zaměření značně pochybuje. A i kdyby své cíle nijak nezměnila, stejně není vhodné, aby neměla zdravou a dravou konkurenci, kterou se tedy snaží zajistit Razer a jeho desítky partnerů.


OSVR má být tedy především o hrách a zahrnovat má jak hardware, tak software a potřebná API, která budou k dispozici i pro vývojáře počítačových her. Jak Razer říká, OSVR má být ve světě virtuální reality to, co je Android ve světě telefonů a tabletů. A kdo všechno tedy podporuje OSVR? Zapojily se firmy jako Intel, Unity, Gearbox nebo Bosch, přičemž mezi čerstvě dorazivší patří Cyberith, Impulsonic, Jaunt, Lucidscape, Pixel Titans, SoftKinetic, Sonic VR Tactical Haptics, Tammeka Games, VisiSonics nebo VR Bits.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik