www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer Ornata: první klávesnice s mechanicko-membránovými tlačítky

Razer Ornata: první klávesnice s mechanicko-membránovými tlačítky
, , aktualita
Společnost Razer si pro nás přichystala herní klávesnici Ornata, která se chlubí technologií Razer Mecha-Membrane. Má tak kombinovat výhody mechanických a membránových tlačítek a nás zajímá, co se pod tím skrývá.reklama
Klávesnice Razer Ornata Chroma s tlačítky Razer Mecha-Membrane má kombinovat klasickou membránu s mechanickými prvky. Dle zobrazeného průřezu klávesou je to vcelku jasné. Máme tu zobrazenou vypoulenou membránovou část, jejímž zborcením sepne obvod a klávesnice zaznamená stisk. Seshora na ni tlačí plastová konstrukce, a tak jediný prvek, který takové provedení dělí od běžných hybridních membránových klávesnic, je kovový plíšek tvořící další odpor při stisku a zajišťující hmatovou odezvu. Ta by měla být podobná tomu, co nabídnou takové Cherry MX Blue a podobné klávesnice. Je to vidět z tvaru onoho plíšku, který bude ohýbat výčnělek v plastové konstrukci tlačítka. Po překonání ohybu by klávesa měla sama zajet dolů až nadoraz-

Z pouhého náčrtku lze těžko posoudit, jak se taková tlačítka budou chovat. Razer k tomu sděluje, že dle jeho léta trvajících průzkumů si uživatelé vybírají membránové klávesnice kvůli komfortu, zatímco mechanické zase kvůli rychlé reakci a výrazné hmatové odezvě. Rozhodla se tak spojit dohromady "to nejlepší z obou technologií".

Klávesnice Razer Ornata Chroma má přitom klávesy se středním profilem, čili ani nízkoprofilové známé z notebooků a ani vysoké jako u klasických desktopových klávesnic. Podsvícení zajistí známá technologie Razer Chroma nabízející nastavení libovolné barvy a synchronizaci podsvícení mezi více periferiemi Razer. K dispozici jsou také profily určené jednotlivým herním titulům, jako jsou Overwatch, Call of Duty: Black Ops III, Blade and Soul a další. Vedle toho bude později k dispozici i klávesnice Razer Ornata s jednobarevným (zeleným) podsvícením. Ta přijde na 90 eur, zatímco Ornata Chroma na 110 eur. Očekávat je můžeme nejdříve v říjnu.

Vedle oho se můžeme krátce podívat i na nový notebook Razer Blade, který je i přes své malé rozměry vybaveným 6GB verzí grafické karty Nvidia GeForce GTX 1060. Samotný notebook nabídne procesor Intel Core i7-6700HQ, a dohromady tak jde o slušně výkonný systém vhodný pro hraní her, i když s jeho 14" displejem nebudeme moc spokojeni a v takovém případě se bude hodit ještě velký monitor. Poslední informace říká, že tento počítač vydrží na baterii až 9 hodin. Razer už také ohlásil cenu od 1800 USD a nástup od října. Více se o tomto notebooku dozvíte v tiskové zprávě (viz zdroj)

Zdroj: Razer
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře