www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer představil levný headset pro VR

Razer představil levný headset pro VR
, , aktualita
Razer je jedním z nezávislých výrobců headsetů pro virtuální realitu, dlouho nabízel základní headset za přívětivou cenu. Nyní ale přichází s vylepšenou verzí, jež bude konkurovat HTC nebo Sony.reklama
Razer na svých internetových stránkách už dlouho prodává OSVR HDK, jedná se o headset hnutí Open-Source Virtual Reality. Na rozdíl od velkých výrobců, Razer za sebou nemá velké technologické nebo herní společnosti. To mu sice dává maximální svobodu ve vývoji, ale schází mu podpora her. Jeho cíl je jednoduše dodávat headsety vývojářům, aby nebyli závislí na velkých společnostech.

Jejich první headset byl vstupním zařízením do světa VR, s Full HD rozlišením a 60Hz obnovovací frekvencí se konkurenci nemohl vyrovnat. Na druhou stranu je již notnou dobu v prodeji - právě na rozdíl od konkurence. Nyní ale vytáhl do opravdového boje a představil konkurenceschopný headset.

Displej s úhlopříčkou 5,5", rozlišením 2160×1200 px a obnovovací frekvencí 90 Hz v kombinaci s cenou 399 dolarů, tedy 10.000 Kč bez DPH, je už zajímavým lákadlem. Konkurence stojí zhruba dvojnásobek. Na vstup do světa VR se to může jevit jako ideální zařízení.

Nicméně oproti HTC Vive postrádá ovladače (stejně jako Rift, ten ale jen dočasně) a další vylepšení jako varující systém, aby hráč nenarazil do zdi nebo Lighthouse - systém snímání pohybu celého těla. Razer říká, že nový headset má být k dispozici již v červenci, ale podle spekulací se vývojáři ještě musí vypořádat s několika problémy, takže se toto datum může posunout. Razer dále vloží 5 milionů dolarů (asi 120 milionů korun) do fondu pro vývojáře VR her.

Razer OSVR HDK:
 • Displej: 5,5" Full HD OLED, 401 ppi
 • Obnovovací frekvence: 60 Hz
 • Čočky: dvojice individuálně nastavitelných čoček
 • Sledování pohybu: 360°, pomocná infračervená kamera s obnovovací frekvencí 100 Hz
 • Cena: 299 dolarů (7500 Kč bez DPH)
 • Dostupnost: nyní

Razer OSVR HDK 2:
 • Displej: 5,5" OLED, 2160×1200 px
 • Obnovovací frekvence: 90 Hz
 • Čočky: dvojice individuálně nastavitelných čoček s lepšími optickými vlastnostmi
 • Sledování pohybu: 360°, vylepšená pomocná infračervená kamera
 • Cena: 399 dolarů (10.000 Kč bez DPH)
 • Plánovaná dostupnost: červenec

Zdroj: Kit Guru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře