www.svethardware.cz
>
>
>

Razer Ripsaw: externí USB modul pro záznam videa

Razer Ripsaw: externí USB modul pro záznam videa
, , aktualita
Výrobce herního náčiní Razer si připravil zařízení Ripsaw, které označuje za externí kartu pro záznam videa vybavenou rozhraním USB 3.0. Schopná je zaznamenávat video v rozlišení 1080p, a to při 60 snímcích za sekundu.reklama
Výsledkem by tak mělo být plynulé video v rozlišení Full HD, přičemž Razer slibuje, že při použití Ripsaw se nebudeme muset trápit zpožděním obrazu. Ten totiž budeme zachytávat nejlépe s využitím rozhraní HDMI, takže nejdříve přivedeme signál do Ripsaw a pak do jeho výstupu zapojíme samotný televizor nebo monitor. Je tedy zřejmé, že budeme moci zachytávat obraz jakéhokoliv zařízení, které disponuje výstupem HDMI. Výsledné video získáme právě pomocí rozhraní USB 3.0.

Razer Ripsaw ale může ripovat video také z komponentního vstupu, k čemuž je k dispozici příslušný adaptér pro Component AV a Component AV Multi, přičemž tu máme ještě audio vstupy AUX a MIC. Toto zařízení je tak přímo určeno pro hráče, kteří přenášejí živá videa nebo záznamy ze svého hraní, k čemuž mohou pomocí tohoto zařízení pochopitelně připojit i svůj komentář / hudbu a obraz z webkamery.

Celé zařízení má rozměry 130 x 86 x 17 mm a hmotnost 183 gramů a vypadá jako malý set top box. Výrobce k němu poskytne veškeré potřebné kabely pro USB 3.0. HDMI, komponentní video a 3,5mm audio jacky. Razer se také chlubí širokou kompatibilitou. Jde pochopitelně především o zařízení pro Windows PC, ale vedle toho můžeme zachytávat video z konzolí Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One, Nintendo Wii U a všeho ostatního, co disponuje tím pravým A/V výstupem.

Co se týče nároků na sestavu, tak budeme dle výrobce potřebovat procesor úrovně Core i5-4440 (3,1 GHz), 4 GB RAM a kartu o výkonu GeForce GTX 660 na streamování a záznam videa. V případě, že chceme využít notebook, tak Razer uvádí jako minimální hardwarovou specifikaci Core i7-4810MQ a GeForce GTX 870M nebo lepší, takže to vypadá, že se zařízení spoléhá především na výkon našeho PC než na své prostředky. Využít můžeme aplikace Open Broadcaster Software (OBS) a XSplit.

Razer Ripsaw už je v nabídce výrobce za cenu 179 eur.

Zdroj: Razer
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře