www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

CM Storm Devastator: levná podsvícená klávesnice s myší

CM Storm Devastator: levná podsvícená klávesnice s myší
, , recenze
Pokud se nechcete sami rozhodnout o tom, která klávesnice a myš k sobě bude pasovat, máte možnost si vybrat a zakoupit rovnou celou sadu. Jednou z takových je i CM Storm Devastator obsahující sladěnou herní klávesnici i myš, na něž se podíváme.
Kapitoly článku:reklama
Myš a klávesnice v sadě CM Storm Devastator je nerozlučná dvojka, čili samostatně si je dle aktuální nabídky CM Storm nekoupíme. Jde také o jediný produkt svého druhu, čili jediné kombo klávesnice a myši této značky. Oba produkty by si měly sednout designem i svými možnostmi a vlastnostmi, jež ale nebudou patřit mezi to nejlepší, co lze dnes sehnat, jelikož CM Storm Devastator přichází s cenou 30 euro, čili cca 820 Kč. A to je za podsvícenou klávesnici s myší rozumná částka.
- klikněte pro zvětšení -


Nejdříve se podíváme na klávesnici Devastator MB24 a myši Devastator MS2K věnujeme druhou kapitolu.

Model
CM Storm Devastator MB24
Rozměry
449,7 x 148,4 x 35,6 mm
Hmotnost
898 gramů
Klávesy apod.
základní + multimediální
Podsvícení
modré
Rozhraní
USB
Verze
pouze základní v sadě s myší MS2K
Kompatibilita software
-
Cena v sadě s myší: 30 euro (820 Kč)


Dle specifikací tu nemáme nic zvláštního, čili dostupné informace nemluví ani o přídavných programovatelných klávesách a ani o jiných speciálních funkcích, jimiž oplývají herní klávesnice. Výjimkou je pouze podsvícení pomocí modrých LED a pak tu máme tlačítka pro ovládání multimédií a nastavení zvuku.Zpracování klávesniceCM Storm Devastator MB24 je vyroben z kombinace matného plastu s drsným povrchem a lesklého a hladkého plastu, jenž zde naštěstí tvoří jen doplňky. Jde o lesklé proužky u okrajů klávesnice. Výrobce zvolil moderní design s ostře řezanými hranami, které doplnil ještě o různě posázené čáry. Ty jsou umístěny výhradně dole na menší podložce pod zápěstí, díky níž tato klávesnice nemá vepředu ostrou a vysokou hranu.
- klikněte pro zvětšení -


Celkové tělo Devastatoru MB24 je spíše měkčí, takže i přes jeho tloušťku ho můžeme snadno zkroutit a pokud na něj seshora více přitlačíme, viditelně se prohne. V tomto mají jasně navrch mechanické klávesnice, jež jsou obvykle posíleny kovovým plechem, ale také jde o zcela jinou cenovou kategorii. O MB24 musíme uvažovat spíše jako o low-endu a jako takový má ještě slušnou kvalitu zpracování.

Ze samotných fotografií je vidět, že i tato klávesnice trpí neduhem podsvícených modelů. Její popisky jsou bez podsvícení málo kontrastní, takže pokud budete chtít na popisky vidět, budete muset zapnout podsvícení častokrát i za dne. Co se týče speciálních kláves, ty jsou umístěny až na samotné horní hraně. V levé části to jsou 4 pro ovládání multimédií (stop, přehrát/pauza, zpět a vpřed).

Rozložení kláves je jinak naprosto standardní, zde tedy s jednořádkovým Enterem, jenž ustoupil rouře a zpětnému lomítku. V našem případě se ale jedná o výchozí US verzi klávesnice a je otázkou, s čím přijde česká, nebo snad česká/slovenská verze.

V pravé části máme už jen dvě speciální tlačítka, a to pro ovládání zvuku. Některé klávesnice přitom obsahují ještě tlačítko pro ztišení zvuku (mute), ale to se sem nevešlo. Co se týče ovládání podsvícení, tomu poslouží pouze jedna klávesa, a to Scroll Lock.
- klikněte pro zvětšení -


Spodní strana klávesnice je plochá a rovná. Obsahuje celkem 4 rohové gumové podložky, ale je jasně vidět, že vepředu uprostřed je připraveno místo pro pátou. Je otázka, zda se na ni při výrobě zapomnělo, nebo tu prostě nemá být, ale je jisté, že další podložka by zamezila tomu, aby se klávesnice v tomto bodu prohýbala.

Samozřejmostí jsou pak výklopné nožky pro zvýšení sklonu. Ty jsou jen velmi nízké, čili udělají jen malý rozdíl, ale aspoň jsou pevné.

Nakonec se podíváme na klávesnici z boku, aby vynikl její profil a především sklon a výška přední podložky pod zápěstí. Klávesy jsou standardní s plnou výškou.


PříslušenstvíSpolečně s klávesnicí a myší nedostaneme vůbec nic, pokud tedy nepočítáme leták se specifikacemi a "návod", jak pomocí klávesy Scroll Lock zapnout či vypnout podsvícení.
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře