Gigabyte EP45–UD3: Ultra Durable 3 poprvé a levně

Gigabyte EP45–UD3: Ultra Durable 3 poprvé a levně
, , recenze
Dnes Vám představíme základní desku z nové řady Ultra Durable 3. Přestože nejde o nejdražší model, nabízí více než podobné produkty konkurence. Jaký reálný přínos tyto nové technologie nabízejí? To se dočtete v následující recenzi.reklama
Pokud si znovu projdeme celkové hodnocení, vychází nová deska velmi slibně. Gigabyte nám opět ukázal, že základní desky vyrábět umí. Všechno dobré z minulých sérií zůstalo zachováno a přibylo několik vylepšení. K těm patří kvalitnější plošný spoj, přidání několika dalších položek do BIOSu a vylepšení softwarového přetaktování z Windows. Rozvržení desky je velmi dobré, jako jediný a ne neřešitelný problém je umístění konektoru pro připojení předního audia. Zpracování BIOSu je ještě přehlednější než dříve. Rozsahy různých nastavení jsou přímo královské, přesto většinu z nich jen stěží využijete. Oproti starším modelům jsou odstraněny nedostatky v podobě špatného přetaktování 65nm jader – sběrnici redakčního Core 2 Extreme se nám bez potíží povedlo přetaktovat na 465 MHz.

Budeme rádi, když navštívíte naše diskusní fórum, kde máme sekci věnovanou procesorům Intel, benchmarkůmrecenzovaným základním deskám. V nich se s námi můžete podělit o výsledky a zkušenosti s přetaktováním nebo BIOSy.
Přehled všech nejdůležitějších parametrů základní desky


K přednostem patří dostatek místa v okolí všech důležitých konektorů. Oproti Foxconnu za stejnou má velmi kvalitní BIOS, díky kterému velmi snadno dosáhnete vysokého přetaktování. Také heatpipe není pro nezbytně nutný, protože se všechny teploty pohybovaly na nízké hodnotě.

Koho zamrzí absence dvojice slotů PCIe ×16 ten může sáhnout po vyšším modelu GA–EP45–UD3P. Použití dvou grafických karet ATI v režimu CrossFire, respektive podobných v režimu CrossFireX, však k deskám této cenové kategorie nepatří a doporučujeme sáhnout po X48 nebo starší sadě X38.
Graf 9.1: Přehledné porovnání všech námi provedených testů


Podtrženo sečteno, můžeme jen doporučit!Tato základní deska je díky ceně okolo 3000 Kč ideálním kandidátem na stavbu levného, a přesto kvalitního PC pro celou rodinu. Nabízí veškeré současné standardy, výbava bude zcela jistě většině uživatelů dostačovat, a protože obsahuje nejnovější čipset od Intelu P45, má dostatečnou rezervu do budoucna. Zejména oceňujeme možnost osadit celkem 16 GB DDR2 paměti a vynikající poměr cena / výkon. Proto Gigabyte GA-EP45-UD3 dostává naše ocenění TREFA:
Ocenění TREFA získává základní deska Samsung Gigabyte GA-EP45-UD3 za možnost
osadit celkem 16 GB DDR2 paměti a vynikající poměr cena / výkon. Logo ocenění je ke stažení zde.


Gigabyte GA–EP45–UD3 (LGA 775, Intel P45 + ICH10R)
dobré rozložení prvků na desce
pouze demoverze kvalitního antiviru
kvalitní zpracování a součástky
kolize PCIe + RAM
bohaté možnosti BIOSu
Ikona Odkaz na databázi
dual BIOS
Ikona Odkaz na databázi
Orientační prodejní cena: viz graf níže

Graf ceny produktu GIGABYTE EP45-UD3 poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení základní desky Gigabyte GA–EP45–UD3 děkujeme T.S.Bohemia---------------------------------------- English translation of the conclusion ----------------------------------------

When we look back at the overall score, this motherboards stands really well. Gigabyte again showed us that they know how to create motherboards. In comparison with the previous series, the good things stayed and there are also some improvements: quality PCB, more BIOS items and better software overclocking in Windows OS. PCB layout is also very good and the only problem here is the location of connector for front audio jacks. BIOS is also more transparent than ever before and its various settings allow us to use extremely wide ranges of voltages, etc. But of course, one will only hardly use all the possibilities. This model also has no problem overclocking 65nm processors. The previous models could not reach high frequencies, but in this case we managed to get to 465MHz FSB.

This motherboard is thanks to its price around 3000 CZK and ideal choice for a cheap, yet solid home PC. It offers all contemporary standards, its accessories will surely be enough for most users and Intel chipset P45 ensures that it also has a future. We especially appreciate the support of 16 GB DDR2 RAM and an excellent price/performance ratio. Therefore, Gigabyte GA-EP45-UD3 gets our TREFA prize.
předchozí kapitola

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
IBM ušetří stamiliony na podpoře díky volbě Apple Mac IBM ušetří stamiliony na podpoře díky volbě Apple Mac
Společnost IBM se loni rozhodla, že zaměstnancům nabídne vedle PC s Windows také Apple Mac s OS X a ti je začali houfně využívat. IBM nyní zjišťuje, že jí tento krok ušetří stamiliony dolarů na podpoře.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
16 Psyche: podivný asteroid jako další možný cíl pro NASA 16 Psyche: podivný asteroid jako další možný cíl pro NASA
Asteroid 16 Psyche je mnohými považován za nejpodivnější objekt svého druhu ve Sluneční soustavě. Nyní se stal ještě podivnější, neboť se na něm našla zmrzlá voda, a jde tak o horkého kandidáta pro program NASA Discovery.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Tobii Eye Tracker 4C: 5x vylepšené sledování očí Tobii Eye Tracker 4C: 5x vylepšené sledování očí
Známé zařízení Tobii Eye Tracker je aktuálně k dispozici v nové verzi 4C, která je určena pro PC a přináší pět klíčových vylepšení. Tobii můžeme využít třeba pro hraní her, s nimiž se také distribuuje na trh.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1070 má problémy s pamětí, oprava je na cestě GeForce GTX 1070 má problémy s pamětí, oprava je na cestě
Ještě dnes je aktuální záležitost s GeForce GTX 970 a jejími 3,5 GB využitelné paměti. I nástupce této karty má shodou okolností problémy s pamětí, které mohou způsobit poblikávání v obraze, ale zde jde o něco zcela jiného.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Intel pocítil růst trhu s PC a rozesílá SSD s 3D XPoint Intel pocítil růst trhu s PC a rozesílá SSD s 3D XPoint
Intel se nedávno v tiskovce podělil o své finanční výsledky za poslední kvartál, které ukazují i na stav trhu s PC. Ten vykazuje známky oživení, které chce Intel dále posílit svými novými paměťmi 3D XPoint.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek