www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston HyperX Fury: překvapivý výkon

Kingston HyperX Fury: překvapivý výkon
, , recenze
Společnost Kingston zařadila do své nabídky nové flash disky Fury, které se tak zařazují po boku stejně označených modulů operační paměti a SSD. Co můžeme od těchto modelů očekávat? Na to se podíváme v dnešní recenzi.
Kapitoly článku:
  1. Kingston HyperX Fury
  2. Testy a závěrečné hodnoceníreklama
Kde koupit Kingston HyperX Fury?
e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)
Kingston tedy postupně rozšiřuje rodinu produktů s označením Fury a nyní si můžeme pořídit i flash disky HyperX Fury, jejichž design odpovídá paměťovým modulům HyperX Fury Memory. Pokud byste si tedy z nějakého důvodu chtěli sladit svůj flash disk s paměťmi, máte možnost, ovšem hlavní lákadlo flash disků HyperX Fury je pochopitelně někde zcela jinde. Nabídnout má totiž především výhodný poměr ceny, kapacity a výkonu, i když je jasné, že to na trhu přesyceném různými modely flash disků bude mít velmi těžké.Kingston HyperX Fury má tedy nabídnout rychlost čtení 90 MB/s a zápisu 30 MB/s, přičemž to dle specifikací platí pro všechny jeho verze, tedy 16GB, 32GB i 64GB. My si to dnes ověříme na 32GB modelu, který jsme získali na recenzi.

Dnes testovaný flash disk přišel zalepen v papírovém obalu, kde se ukazuje v celé své kráse za plastovým výliskem. Kingston přímo na obalu uvádí nejdůležitější informace, tedy rozhraní, kapacitu a přenosové rychlosti


Model
Kingston HyperX Fury - 32 GB (HXF30/32GB)
Materiál
plastové tělo s hliníkovým prvkem
černo-modré zbarvení
Rozměry
60,2 x 21,4 x 9,8 mm
Hmotnost
8,7 gramů
Kapacita
32 GB (16, 64 GB)
Rozhraní
USB 3.0
Záruka
5 let
Čtení (sekvenční)
90 MB/s
Zápis (sekvenční)
30 MB/s
Kingston HyperX Fury 32GB
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Při pohledu na specifikace nenarazíme na nic pozoruhodného, a tak se podívejme spíše na to, co nabízí v této cenové hladině konkurence. Náš 32GB model HyperX Fury přijde zhruba na 450 - 500 Kč s DPH a v téti cenové hladině se to konkurečními modely jen hemží. Některé nabídnou srovnatelné vlastnosti a některé dokonce i výrazně lepší, jako je například ADATA S107 slibující 100MB/s čtení a 50MB/s zápis a o několik desítek korun nižší cenu. Pretec i-Disk Bulletproof má sice pomalejší čtení (70 MB/s), ale zápis také 50 MB/s a navíc i odolné kovové tělo a za zmínku stojí také Corsair Voyager Slider (80/40 MB/s) s vysunovacím USB konektorem.


Konkurenci tedy tvoří řada flash disků od renomovaných firem a pak tu je kupa dalších modelů. Hodně 32GB flash disků s rozhraním USB 3.0 je navíc i výrazně levnějších a mezi nimi zvláště vyniká ADATA UV150, který ze sebe vyždímá přenosové rychlosti plně srovnatelné s testovaným HyperX Fury a k dispozici je přitom už za nějakých 350 Kč s daní. Srovnávat rychlosti můžeme přitom jen u zlomku prodávaných modelů, tedy u těch, jejichž výrobci poskytují ve specifikacích příslušné údaje. Nicméně zde platí pravidlo, že pokud se flash disk svým výkonem nechlubí, obvykle nejsou nic moc, a to zvláště při zápisu dat.

HyperX Fury tak můžeme vidět jako jeden z mnoha dobře situovaných flash disků, které nabízí slušný výkon. Na ten se ale zaměříme až později, nyní se podíváme na samotný flash disk.


Zpracování flash diskuKingston HyperX Fury je vyroben především z černého plastu, z nějž je stvořena i krytka USB konektoru, kterou můžeme nasadit na druhý konec flash disku, abychom ji neztratili, ovšem na něm moc dobře nedrží. Když ji ale nasuneme na konektor, tak ji určitě jen tak neztratíme a občas je spíš problém ji sundat.

Jednotlivé modely tohoto flash disku se od sebe liší nejen kapacitou, ale také barvou kovového štítku. Náš 32GB model jej má v modré metalíze, 16GB v červené metalíze a 64GB jej má černý, čili v barvě okolního těla.

Pak můžeme poukázat na velké očko na konci disku, ovšem poutko k němu v balení nedostaneme, jako tomu bývalo dřív. A ještě něco tu nenajdeme, a to je kontrolka signalizující přístup k flash disku. Celkově je pak plastové tělo pevné, i když vyvracet USB konektor silou bych nezkoušel.


PříslušenstvíDodávané příslušenství tu prakticky neexistuje. Dostaneme jen jako malinkou pozornost rovněž malinkou samolepku s logem HyperX, jaké vidíme i na obalu flash disku.
Nejpopulárnější USB flash disky
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek