www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

MSI GeForce GTX 960 Gaming 4G: vyplatí se 4 GB VRAM?

MSI GeForce GTX 960 Gaming 4G: vyplatí se 4 GB VRAM?
, , recenze
MSI GTX 960 Gaming 4G je další grafickou kartou založenou na grafickém čipu GM206 (GTX 960), tentokrát s posílenou pamětí na 4 GB. A právě o tom, jaké výhody nám poskytuje tato větší VRAM ve hrách a jestli se nám toto řešení vůbec vyplatí, bude dnešní článek.reklama

MSI GeForce GTX 960 Gaming 4GKde koupit MSI GTX 960 GAMING 4G?
e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Dříve než se pustíme do testů samotných, pojďme si MSI GeForce GTX 960 Gaming 4G alespoň v krátkosti představit. Jde o alternativu k oblíbenému modelu MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G. Číslovka na konci názvu pak znamená, že tentokrát je grafická karta osazena celkem 4 GB grafické paměti (VRAM).


MSI GTX 960 Gaming 4G box


Kromě grafické karty balení obsahuje příručku (nechybí čeština), ovladače na DVD, redukci DVI-VGA a napájecí redukci 8/6pin. Chlazení zajišťuje povedený chladič s označením Twin Frozr V s technologií Torx Fan pro lepší chlazení, SuperSU Pipe pro lepší odvod tepla a Zero Frozr pro nulové otáčky ventilátorů při nízké zátěži.


MSI GTX 960 Gaming 4G front

Grafická karta má délku 270 mm a chlazení mají na starosti dva 95mm ventilátory, kterými je osazen vlastní chladič Twin Frozr V.


MSI GTX 960 Gaming 4G back


Zadní strana grafické karty je osazena „backplate“.


MSI GTX 960 Gaming 4G top


O napájení karty se stará jeden 8pinový napájecí konektor. Pěkné je i svítící logo MSI.


Konektivita
MSI GTX 960 Gaming 4G header
Monitor1 x DVI-I
1 x HDMI (2.0)
3 x DP (Display Port)
Napájení1 x 8pinový konektor
SLIAnoBoost, teplota, napětíMSI GTX 960 Gaming 4G gpu-z


Základní frekvence je 1216 MHz, boost frekvence je 1279 MHz a frekvence pamětí je 1753 Hz (efektivně tedy 7012 MHz). Reálná frekvence ve hrách je však daleko vyšší, což ukazuje následující graf.


MSI GTX 960 Gaming 4G Boost

Pokud ve své počítačové skříni grafickou kartu udržíte při teplotě nižší než 68 °C, což by neměl být problém, budete odměněni reálnou frekvencí 1405 MHz. Pokud ne, pak u této grafické karty počítejte s frekvencí 1392 MHz. Nezapomínejte ale, že tyto boost frekvence se liší kus od kusu a vy nemusíte mít na tak povedený kousek takové štěstí, jako jsme měli my.


Otáčky a hlučnostPři nízkém vytížení grafické karty jsou ventilátory chladiče zastaveny a spuštěny až při dosažení teploty 63 °C. Otáčky ventilátorů se v testovaných hrách pohybovaly dle vytížení v rozmezí 800 - 1000 ot/min. Hluk generovaný větráky chladiče se pohyboval v rozmezí 33,4 - 34,0 dBA.

MSI GTX 960 GAMING 4G
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?


Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).

Nejpopulárnější základní desky Gigabyte
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek