www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung SSD 850 EVO: nová generace oblíbených SSD

Samsung SSD 850 EVO: nová generace oblíbených SSD
, , recenze
Na konci minulého roku Samsung ohlásil příchod nových SSD 850 EVO, které mají za úkol nahradit starší a velmi oblíbené SSD 840 EVO. Určeny jsou pro širokou veřejnost, a tedy běžné PC sestavy a my si vyzkoušíme 250GB model.reklama
Kde koupit Samsung 850 EVO 250GB?
e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)
Samsung SSD 850 EVO je tedy nástupce populární řady SSD 840 EVO, kterou jsme si v recenzi vyzkoušeli již v září roku 2013. Po více než dvou letech je tu tedy nová generace, která je však stále určena pro rozhraní SATA 6 Gbps, takže je zřejmé, že se nemůžeme dočkat výkonnostního nárůstu týkajícího se nejvyšších přenosových rychlostí. Zde už je léta daný strop, který teprve nedávno prolomily první modely SSD pro rozhraní M.2, pokud tedy nepočítáme různá drahá řešení v podobě SSD na kartách pro PCI Express. M.2 tedy také využívá propustnost rozhraní PCI Express, ale už jde o rozhraní, které je určené výhradně pro tato úložná zařízení a dnes již je schopné dosáhnout propustnosti 2 GB/s.Ovšem SSD pro SATA 6 Gbps tu s námi ještě nějakou dobu určitě zůstanou. Jednak existuje ještě velká skupina uživatelů, kteří SSD dosud ignorují, takže se spoléhají na mnohem pomalejší pevné disky. Pro ně bude přechod na výkonné SSD pro SATA 6 Gbps dostatečně významným výkonnostním skokem. Druhým důvodem tedy je, že SATA 6 Gbps běžným uživatelům stále stačí a pro ně už nehraje velkou roli, zda jejich SSD dokáže číst a zapisovat data rychlostí 500 nebo 1500 MB/s. Důležité je, aby operační systém pracoval svižně, a to dokáže i s běžným SSD.

Zákazníky zajímá především to, zda jejich SSD vydrží dostatečně dlouho, což nyní zkoumáme v testu výdrže OCZ Vector 150. Ten vypadá zatím dobře a můžeme očekávat, že se nakonec dostaneme daleko za hranici výdrže udávané výrobcem a podobné by to mělo být i v případě SSD jiných firem. Ve skutečnosti se tak můžeme spolehnout spíše na to, že moderní SSD v běžné sestavě vydrží i desítky let, což je daleko za hranicí jeho morální životnosti.
řada Samsung SSD 850 Pro


Další otázka se týká toho, jak se bude vyvíjet výkon SSD poté, co bude už nějaký čas v provozu. Na to se zkusíme podívat i v tomto testu, kdy provedeme příslušné testy.
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře