www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sapphire R9 380 2G D5 ITX: výkon v kompaktním provedení

Sapphire R9 380 2G D5 ITX: výkon v kompaktním provedení
, , recenze
Sapphire R9 380 2G D5 ITX je velmi zajímavou grafickou kartou, zvláště pro ty, kteří se zajímají o stavbu mini-počítačů formátu ITX. Grafických karet formátu ITX je na trhu jako šafránu, a proto by vás mohla tato grafická karta zaujmout.reklama

Sapphire Radeon R9 380 2G D5 ITXV nabídce společnosti Sapphire můžete nalézt grafické karty založené pouze na grafických čipech AMD. Jednou z těch opravdu zajímavějších je grafická karta Sapphire Radeon R9 380 2G D5 ITX, která je založena na kompletně nereferenčním designu a svou velikostí je přímo předurčena do počítačových sestav formátu ITX. Jde o nástupce poměrně úspěšného modelu Sapphire Radeon R9 285 DUAL MINI ITX, který byl dříve osazen grafickým čipem Tonga (R9 285).

Grafická karta disponuje 2GB video pamětí, čehož v naší recenzi ihned využijeme. Kromě standardní recenze grafické karty se dnes také podíváme na to, jak se společnost AMD vypořádala s novou správou paměti WDDM 2.0 pod novým operačním systémem Windows 10. Nepředbíhejme ale a pojďme se nejdříve seznámit s grafickou kartou jako takovou.


Sapphire R9 380 2G D5 ITX box


Kromě grafické karty balení obsahuje také uživatelskou příručku, DVD s ovladači, redukci DVI-VGA, redukci MiniDP-DP a rozdvojovací kabel napájení 8 pin / 2 x 6 pin.


Sapphire R9 380 2G D5 ITX


Grafická karta má na délku pouhých 171 mm a o její chlazení se stará jeden 85mm ventilátor, kterým je osazen vlastní chladič disponující 4 měděnými heatpipe.


Sapphire R9 380 2G D5 ITX back


Zadní strana grafické karty je "holá" a po backplate ani stopa.


Sapphire R9 380 2G D5 ITX top


Na hřbetu grafické karty je umístěn přepínač BIOSu a také jeden 8pinový konektor napájení, který je ale tentokrát vyveden do zadní části grafické karty tak, aby se nestal překážkou v ITX skříních.


Konektivita
Sapphire R9 380 2G D5 ITX head
Monitor1 x DVI-D
2 x miniDP (Display Port)
1 x HDMI
Napájení1 x 8 pinový konektor
XDMAAno


Frekvence a PowerTuneSapphire R9 380 2G D5 ITX GPU-Z


Grafická karta pracuje na frekvenci 980 MHz, frekvence pamětí je nastavena na 1400 MHz (efektivně 5600 MHz).

Na rozdíl od grafických karet Nvidia vybavených technologií Boost, které v případě rezervy teploty a spotřeby svou frekvenci navyšují nad rámec uvedených specifikací, AMD PowerTune má maximální frekvenci pevně stanovenu. Samozřejmě, že podobně jako u technologie Boost, pokud je teplota nebo spotřeba čipu překročena, PowerTune napětí a frekvenci čipu omezí také.


Otáčky a hlučnostSapphire R9 380 2G D5 ITX hlučnost


Při nízkém vytížení nejsou ventilátory chladiče grafické karty zastaveny, ale otáčejí se rychlostí 700 ot/min.. Otáčky ventilátoru se v testovaných hrách pohybovaly dle vytížení v rozmezí 1800 - 2000 ot/min. Hluk generovaný větrákem chladiče se pohyboval v rozmezí 38,9 - 41,2 dBA.
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář