www.svethardware.cz
>
>
>

Recreated ZX Spectrum přichází na trh

Recreated ZX Spectrum přichází na trh
, , aktualita
Novodobá verze dříve populárního osmibitového počítače, která dostala označení Recreated ZX Spectrum, dnes vstupuje na trh. A nejde jen o kopii starého gumáku, ale o moderní verzi s novou funkčností.reklama
Však původní Sinclair ZX Spectrum přišel na trh v roce 1982 a tehdy ještě nemohl podporovat rozhraní Bluetooth, stejně jako zařízení s Apple iOS, Androidem či počítače s Windows a Mac OS X. Přesně to nové Recreated ZX Spectrum umožňuje, takže je můžeme propojit s různými zařízeními a počítači pomocí Bluetooth nebo USB.

Uvidíme, jak populární bude Recreated ZX Spectrum a zda naváže na svého předchůdce, jejž se celkově prodalo na 5 milionů kusů a Británie mu vděčí za odstartování celého herního průmyslu v zemi, na čemž se tedy ZX Spectrum přinejmenším podílelo. Nyní si tedy můžeme pořídit jeho novodobou kopii, která ale samozřejmě nebude vypadat zcela stejně. Nádech staré školy tu ale rozhodně je.

Novodobé ZX Spectrum má tedy se starým společné celkové rozměry a použití podobných gumových kláves, díky nimž u nás tento počítač získal svou přezdívku. Využívá BASIC (48K i 128K verzi) a dokáže provozovat původní hry. Klávesnici ale můžeme nově pomocí zadního tlačítka přepnout z režimu Spectrum do klasického QWERTY, Bluetooth i USB poslouží k připojení například tabletu, jenž poslouží jako "monitor" a k napájení postačí pouze dvě baterie typu AA. V případě, že použijeme dobíjecí, začnou se po připojení USB napájení automaticky dobíjet. Na rozdíl pak od původního Spectra nebudeme muset na nahrávání her či programů do paměti čekat a chodit kolem počítače po špičkách.


K provozu nového Spectra tak potřebujeme mobilní zařízení a příslušnou aplikaci, nebo webovou aplikaci na svém počítači. A o tom to je. Samotné Recreated ZX Spectrum slouží v podstatě jen jako ovladač (respektive klávesnice s Bluetooth) a ostatní práci převezme tablet, telefon nebo počítač, pro něž musí být hry či aplikace kompatibilní. Bohužel to tedy není tak, že bychom své nové Spectrum vzali s sebou ke kamarádovi a napojili přímo na monitor nebo televizor pomocí HDMI a mohli hrát. To tedy můžeme také, ale "oklikou" pomocí Chromecast či AirPlay, přičemž stále budeme potřebovat tablet či jiného prostředníka.

Recreated ZX Spectrum ale zahrnuje i podporu a hry, takže nelze říci, že bychom za 99 liber dostali jen bezdrátovou klávesnici. Na druhou stranu, osmibitové emulátory existují již dlouho a jsou zdarma.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek