www.svethardware.cz
>
>
>
>

Remix Mini: levné "PC" s elegantním desktopovým Androidem

Remix Mini: levné "PC" s elegantním desktopovým Androidem
, , aktualita
Společnost Jide Tech, která se do povědomí veřejnosti dostala díky Kickstarteru, představila miniaturní počítač s cenou pod 100 USD, na němž běží upravená verze Androidu. Dostaneme tak levný desktopový počítač.reklama
Samozřejmě nelze mluvit o klasickém PC, však v něm nenajdeme procesor x86 a ani Windows, ale dnes už je třeba terminologii trošku uvolnit. Budeme tedy mluvit o osobním počítači Remix Mini, který je založen na procesorové architektuře ARM a běží na něm upravené verze Androidu vycházející z verze Lollipop. Jide Tech se tedy snaží prorazit v oblasti, která je výsostným územím procesorů x86 a operačních systémů Windows, takže co má v rukávu?

Samotný Google se v podstatě nesnaží ohrozit Windows na desktopovém trhu, alespoň ne pomocí Androidu, a namísto toho prosazuje své počítače s Chrome OS, a to nijak vehementně. Však se předpokládá, že pokud to půjde dobře, dosažení 20% podílu na trhu potrvá celou dekádu. Musela se toho tedy zhostit samotná společnost Jide Tech, která si pro své účely upravila právě Android, pro nějž je k dispozici nepoměrně větší počet aplikací než pro Chrome OS. Klíčem by měla být především produktivita, v čemž selhávaly předchozí pokusy. Android pro desktop by se tedy měl podobat spíše Windows nebo OS X než Androidu pro tablety a telefony.


Není divu, že do společnosti Jide Tech patří také tři bývalí inženýři z Googlu, kteří se podílejí na vývoji 64bitového počítače Remix Mini s plánovanou cenou pod 100 USD. Ten využívá operační systém Remix OS umožňující provozovat více aplikací v oknech vedle sebe, takže podporuje multitasking na oko stejně jako jiné moderní desktopové systémy. Ty připomíná i pracovní plocha a celkové uživatelské prostředí tohoto systému, takže tu máme spodní lištu s jakýmsi "tlačítkem Start" a oznamovací oblastí na opačném konci.

Výhodou pak je, že na tomto počítači budeme mít přístup k více než 1,5 milionu aplikací, což nám Chrome OS dnes nenabídne. Na Kickstarteru je pro přispěvatele Remix Mini k předobjednání za pouhých 30 dolarů. Samotný projekt je již desetinásobně přeplacen, a přitom zbývá pro jeho financování ještě 40 dní, takže zájem je skutečně velký.

Mozkem počítače je čtyřjádrový a 1,2GHz procesor Cortex-A53 od společnosti Allwinner, dále tu máme v základu 1 GB RAM, 8 GB paměti pro data a také podporu přehrávání videa ve 4K stejně jako potřebný HDMI výstup s podporou rozlišení UHD/4K (ale pouze verze 1.4, takže na 60 FPS zapomeňme). Vedle toho má počítač ve výbavě jack pro sluchátka, dva porty USB 2.0, ethernetový port a také modul s 802.11 b/g/n Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Jeho spotřeba se bude pohybovat pod 10 W a možný bude upgrade na 2 GB RAM a 16 GB paměti pro data za 40 dolarů či 50 dolarů, pokud nepatříte mezi první přispěvatele (Early Bird).

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek