Reserator 3 Max Dual: vodní chlazení po Zalmanovsku

Reserator 3 Max Dual: vodní chlazení po Zalmanovsku
, , aktualita
Zalman oficiálně uvedl na český i slovenský trh své již dříve ohlášené vodní chlazení Reserator 3 Max Dual. Jde o variaci na známé integrované a bezúdržbové systémy, které se mohou namontovat do interiéru počítačové skříně.reklama
Respektive jsou přímo určeny k montáži do počítačové skříně, čemuž jsou moderní modely také patřičně přizpůsobeny. Nový Reserator 3 Max Dual však je ve světě integrovaných chladičů výjimečný, a to díky konstrukci svého tepelného výměníku či radiátoru. Klasické modely využívají obdélníkové radiátory skládající se ze zploštělých trubek, mezi nimiž jsou naskládána tenká hliníková a občas i měděná žebra.

Zde ale máme konstrukci, která se podobá vzduchovým chladičům Zalman řady CNPS a dokonce tu jsou i "heatpipe", jak je výrobce označuje ve zprávě. Nejde ale pochopitelně o pravé heatpipe, jako spíše o prosté trubice, skrz něž bude kolovat chladicí médium. To Zalman označuje za nanokapalinu, ale už neříká, čím by měla být výjimečná.

Chladičová struktura je zdvojená, aby se na ni vešly dva 120mm ventilátory a pak tu máme dvěma hadičkami připojený vodní blok s integrovanou pumpou, která dokáže přečerpat 90 litrů za hodinu. Tento blok je stejně jako ventilátory osvícen modrými LED. Montáž je pak možná na AMD Socket FM1, FM2, AM3, AM3+, AM2, AM2+ a Intel LGA 2011, 1366, 1155/1156, 1150 a 775.


ModelZALMAN Reserator 3 Max Dual
Použitý materiál:Vodní blokChladič
čistá měďčistá měď, niklovaná, v tmavém odstínu
Rozměry70 x 85 x 37 mm276 x 122 x 73 mm
ČerpadloVestavěné
Počet radiátorů4
Počet ventilátorů2 (průměr – 120 mm, LED podsvícení)
Rychlost otáčení ventilátorů1000 - 2300 ot./min
Hlasitost23,2 - 46,6 dBA
Hmotnost1426 g
Podporuje procesoryAMD Socket FM1, FM2, AM3, AM3+, AM2, AM2+
Intel Socket 2011, 1366, 1155/1156, 1150, 775
Termovodivá pastaZM-STG2M

Doporučená cena systému Reserator 3 Max Dual je 3 560,- s DPH a platí pro něj dvouletá záruka výrobce.

Zdroj: TZ Zalman
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek