www.svethardware.cz
>
>
>
>

RF-Capture: bezdrátový signál detekuje lidi za zdí

RF-Capture: bezdrátový signál detekuje lidi za zdí
, , aktualita
Výzkumníci z MIT (Massachusetts Institute of Technology) ukázali zařízení RF-Capture, které dokáže využít bezdrátový signál k tomu, aby detekovalo lidi či jiné živé organismy schované za zdí.reklama
Nejde jen o hračku, ale o zařízení s potenciálem. RF-Capture funguje v principu jednoduše a podobně jako radar. Využívá bezdrátový signál, který se za zdí odrazí od lidského těla zpět. Pro takovou funkci je ale dobrý pohyb, díky němuž je zařízení schopno postavu lépe rozpoznat a dát dohromady lidskou siluetu. Ovšem už v tomto stavu je RF-Capture schopen rozpoznat dle jistých vzorů různé osoby a dokonce i detekovat jejich dech a tlukot srdce.

V krátkém videu se můžete podívat na to, jak zařízení funguje a také že dokáže na výstupu poskytnout podobná data jako třeba Microsoft Kinect. Ovšem s tím rozdílem, že Kinect potřebuje na člověka vidět přímo, zatímco RF-Capture je ukrytý za zdí.


Samotní autoři tohoto zařízení si dokážou představit nasazení technologie v chytrých domácnostech, kde mohou posloužit i systémům virtuální reality ale také v Hollywoodu jako alternativa k existujícím systémům pro zachytávání pohybu. Problém je ale ten, že bezdrátový signál dobře odráží jen některé části organismu, a tak musí zařízení skenovat celý pokoj a detekovat změny v šíření signálu, díky čemuž pak dokáže pomocí speciálních algoritmů dát dohromady obraz lidské postavy. Jde ale o nadějnou technologii pro detekci postavy a pohybu, která by mohla doplnit nebo nahradit stávající komerčně dostupné systémy, jako je právě i Kinect.

Zdroj: KitGuru

reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
Včera,  aktualita, Jan Vítek