www.svethardware.cz
>
>
>

Roadmap AMD odhaluje APU s 11 jádry Vega

Roadmap AMD odhaluje APU s 11 jádry Vega
, , aktualita
Na webu se objevily oficiální roadmap společnosti AMD, které odhalují její nebližší plány do budoucna týkající se procesorů a APU. Můžeme tak zjistit, že Raven Ridge přijdou vybaveny 4 CPU jádry a 11 GPU jádry generace Vega.reklama
Už nějaký ten pátek víme o připravovaných generacích Pinnacle Ridge a především Raven Ridge. Jde o nástupce aktuálních procesorů Summit Ridge (Ryzen) a Bristol Ridge (7. generace APU) chystané na příští rok. K dispozici přitom máme dva obrázky s roadmap, z nichž první ukazuje desktopové socketové procesory a APU pro AM4 a druhý pak mobilní i desktopové čipy v pouzdrech pro AM4 i nesocketové BGA.

Potvrzuje se, že Pinnacle Ridge nabídnou ty samé základní vlastnosti jako dnešní Ryzen, čili maximálně osm jader, 95W TDP a ukazuje se, že budou určeny pro tu samou patici i čipové sady Promontory, což jsou známé X370, B350 a A320. Nás ale nyní více zajímá generace Raven Ridge, která už se bude oproti předchozí Bristol Ridge lišit naprosto zásadně. Především už půjde o 14nm čipy, které se vymaní z odkazu architektury Bulldozer a 3. generace GCN. Nabídnou tak jeden zenový CCX se čtyřmi jádry (potvrzena byla i podpora SMT), takže už se můžeme těšit na APU, která konečně nabídnou i L3 cache a mnohem vyšší procesorový výkon.

Vedle toho tu je 11 jader Vega, což nám dává při počtu 64 Stream procesorů na takové pomyslné jádro celkem 704, přičemž starší APU včetně Bristol Ridge mají maximálně 512 Stream procesorů. Kdo tak očekával, že nová APU založená na generaci Zen nabídnou výkon dostatečný i pro dnešní AAA tituly ve vysoké kvalitě, ten bude nejspíše zklamán, ale ještě si také musíme počkat, co předvede architektura Vega. Pokrok tu je, ale i ten bude jednoduše omezen propustností, již dokáží poskytnout paměti DDR4. Kdo bude chtít vysoký výkon, ten se bez samostatné grafiky prostě neobejde.

Druhá část roadmap také přináší odpověď na otázku dostupnosti Raven Ridge. Mluvilo se o roku 2018 i o letošním roku a je vidět, že obojí je pravda. Letos však dorazí pouze mobilní Raven Ridge a desktopové až v příštím roce po boku Pinnacle Ridge, nástupců aktuálních Ryzen.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C
V nabídce USB flash disků se nově objevuje vysoce odolný model JumpDrive Tough. Zvládne pracovat v mrazu i za extrémního tepla, přežije vysoký tlak a nezahanbí se ani solidními přenosovými rychlostmi až 150 MB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na maličký dron Kudrone, jehož cena zatím jen lehce přesahuje stovku dolarů. Umí přitom natáčet i 4K videosekvence, sledovat majitele a podporuje snadnou výměnu baterií pro pokračování v natáčení.
24.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy
O AMD jsme se nedávno dozvěděli, že se teprve chystá pořádně zaútočit na platformu Intel HEDT s procesory Broadwell-E, a to pomocé 16jádrových Ryzenů a platformy X399. Ta nyní už dostává přesnější obrysy.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K
Dell právě vysílá na trh svůj nejnovější monitor, který je určen pro uživatele potřebující to nejvyšší dostupné rozlišení. Nenabídne totiž ani 4K, ani 5K, ale rovnou 8K čili celkově 33,2 megapixelů. Ovšem ani barvy nebudou dle všeho vůbec špatné.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek
Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver
Společnost Razer se rozhodla, že zavede vlastní virtuální měnu, a to ve snaze vytvořit "ucelenou ekonomiku pro hráče". Ti dostanou k dispozici zabezpečenou digitální peněženku zVault, kterou budou plnit mincemi zGold a zSilver.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek