Robot od Hitachi bude pomáhat zákazníkům

Robot od Hitachi bude pomáhat zákazníkům
, , aktualita
Japonská společnost Hitachi představila svého asistenčního robota, který bude poskytovat zákaznické služby. Kromě toho, že zákazníkům bude podávat informace, je může robot i přímo zavést tam, kam potřebují.reklama
Malý humanoidní robot od Hitachi byl navržen k tomu, aby pomáhal zákazníkům, kteří potřebují s něčím poradit nebo je něco zajímá. Poskytne jim všechny potřebné informace, a protože se dokáže pomocí koleček i pohybovat, může zákazníky skrz celý obchod zavést k danému zboží.

Tento asistenční robot nese název EMIEW3. Pomocí znalosti vzorců toho, jak se lidé pohybují, dokáže sám identifikovat, kteří zákazníci zrovna potřebují jeho pomoc, a sám s nimi poté navázat kontakt.

Robot zvládne také přepínat mezi mnoha jazyky, takže dotazy klientů z jiných zemí nejsou problém. V praxi je důležité i třídění jednotlivých hlasů, protože v obchodech bývá spousta lidí, kteří mluví jeden přes druhého. EMIEW3 je schopný rozeznat směr, odkud hlas tazatele vychází, a díky tomu odfiltrovat rozhovory v pozadí.

Japonská společnost Hitachi však nezapomněla ani na komunikaci robotů mezi sebou. Ti si budou sami předávat informace, takže když zákazník přijde k jinému robotovi, druhý EMIEW3 bude už znát celý kontext. Co se týče fyzických parametrů robota EMIEW3, je vysoký jen 90 centimetrů a váží 15 kg, nejedná se tedy o žádného obra.

EMIEW3 je už třetí verzí asistenčních robotů od Hitachi, první model, EMIEW, byl představen už v roce 2005. Na EMIEW3 je však vidět velký pokrok. Nový robot dokáže například i sám vstát, když upadne. Naprogramovaný je i tak, že pokud hodlá zahýbat za roh, zpomalí, aby do někoho náhodou nenarazil.

Pokud bychom chtěli EMIEW3 srovnat s jiným podobným robotem, nabízí se asistenční robot Pepper od společnosti SoftBank, který je ale na rozdíl od toho od Hitachi vybaven i informační obrazovkou. Na druhou stranu je EMIEW3 o 4 km/h rychlejší, a dokáže tak se zákazníkem lépe držet krok.

Na robota od Hitachi si však budeme muset ještě počkat, společnost totiž prohlásila, že neočekává vypuštění EMIEW3 do provozu dříve než v roce 2018. Japonská společnost dále doufá, že se jí podaří s robotem prorazit i mimo Japonsko a že třetí generace EMIEW bude pomáhat zákazníkům v obchodech po celém světě.

Zdroje: engadget.com, gizmag.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře