Robot "utekl" při testování a zablokoval dopravu

Robot "utekl" při testování a zablokoval dopravu
, , aktualita
Zajímavá situace se odehrála v Rusku, při navigačním testu autonomního robota, měl tento stroj nedopatřením utéct a následně zablokoval dopravu. Je však možné, že se jedná jen o zinscenovanou akci jeho výrobce.reklama
Oficiální verze události zní, že ruská společnost testovala nový navigační systém pro Promoboty. Robot se měl pohybovat ve vymezeném prostředí, zkoumat terén a překonávat překážky. Jednalo se test nového systému, který má být nasazen v nové generaci robotů Promobot V3.

Podle společnosti však jeden ze zaměstnanců nechal robota o samotě, jelikož měl jednat zcela autonomně. Zaměstnanec ale měl nechat otevřenou branku z areálu. Toho měl robot využít a vyjet z areálu, ujel ale jen asi 50 metrů, než mu došla energie v bateriích. Ruská firma si toho všimla až po 40 minutách, kdy robot stál na rušné silnici a zatarasil jeden jízdní pruh.
Robot zablokoval dopravu


Další problém byl, že řidiči okolo zpomalovali, aby se na robota podívali. Policie nakonec robota z cesty odklidila a společnost jako následek musí přesunout své testovací stanoviště. Podle ní se však nový navigační systém osvědčil.

Jedná se o velmi pěknou pohádku, která však není s největší pravděpodobností pravdivá. Společnost jen nejspíše přišla na kreativní způsob, jak se zviditelnit a robota vypustila záměrně. I když je robot autonomní, někdo by jej vždy měl kontrolovat - jen protože se jedná o testování. Dále je nepravděpodobné, kdyby inženýr odešel na dlouhou dobu pryč chvíli předtím, než by se robotovi vybila baterie.

Zdroj: promo-bot.ru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek