Robotický pes Mack z ReCore je nyní skutečný

Robotický pes Mack z ReCore je nyní skutečný
, , aktualita
Na počest nedávného vydání hry ReCore byl vytvořen robotický pes Mack i ve skutečnosti. Jedná se o repliku, kterou má na svědomí společnost Robo Challenge. K výrobě byla použita technologie 3D tisku.reklama
Nedávno byla vydána akční adventura ReCore od Microsoftu, ve které hlavní hrdince Joule Adams pomáhá při objevování futuristického světa Far Eden i žlutý robotický psík. Tento pes se jmenuje Mack a nyní je už i skutečný. Britská společnost Robo Challenge totiž na počest vydání hry sestavila Mackovu repliku, která se umí i hýbat.

Nejedná se však o žádného pokročilého robota. Ve videu, které bylo následně s touto replikou natočeno, Mack pouze stojí a při tom hýbe hlavou, ušima či ocasem. Není se ale čemu divit, protože tento robotický pes nebyl vytvořen k praktickým účelům. Svými pohyby a především svým vzhledem má jen napodobovat svůj virtuální protějšek ve hře.

Tvůrci robopsa ve videu vtipně poznamenávají, že Mack obyčejně zachraňuje lidstvo, ale dneska má zrovna den volna. Robotický Mack si tedy ve videu hraje se svými psími kamarády, jí s nimi i jídlo a nakonec vedle nich i usíná.


"Bylo zvláštní vidět Macka se poprvé pohnout. Díky pohybům hlavy a vrtění ocasem působí Mack opravdu reálně," prohlásil o svém výtvoru Grant Cooper, kreativní inženýr ze společnosti Robo Challenge.

Tým z Robo Challenge vyrobil tohoto robota pomocí technologie 3D tisku. Vytištění všech dílů a součástek zabralo celkem asi 1000 hodin. Vytištěny byly jak vnější části robota, tak i všech šestnáct motorů, které robopsovi umožňují pohyb. Aby se Mack podobal svému protějšku ve hře skutečně věrně, jeho tělo bylo malováno ručně. Nakonec byly všechny součástky sestaveny a u výsledného robota se nezapomnělo ani na zvukové efekty.

Tento robotický pes od Robo Challenge je přesnou kopií Macka ze hry. Totožné jsou totiž nejen externí komponenty, ale i celá vnitřní stavba včetně kostry a elektronických dílů. Mack byl totiž navržen tak, aby mohl fungovat i reálně.

Zdroj: 3ders.org

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek