www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Roccat Nyth a Skeltr: myš pro MMO a klávesnice s telefonem

Roccat Nyth a Skeltr: myš pro MMO a klávesnice s telefonem
, , aktualita
Pro náročnější zákazníky si společnost Roccat připravila dvě nové herní periferie. Jednak jde o myš Nyth, která je určena pro hráče MMO a pak tu je klávesnice Skeltr, která zase zaujme spoluprací s telefonem..reklama
Roccat přitom dle vlastních slov chtěl vytvořit myš, která bude přizpůsobitelná. U klasických myší pro hry typu MMO máme obvykle mnoho tlačítek, jejichž funkce si můžeme změnit, ale ne tak pozici. Roccat Nyth je přitom označena za modulární myš, která umožní i výměnu tlačítek, aby co nejlépe vyhovovala požadavkům svého uživatele.

K dispozici tak bude více krytů, které nabídnou různé kombinace tlačítek a dle výrobce si majitelé 3D tiskáren budou dokonce moci vytisknout i své vlastní kryty. To zároveň znamená, že se z myši pro hry typu MMO může stát i myš pro hry FPS.

Nicméně to vypadá, že finální verze myši Nyth a ani klávesnice Skeltr ještě nejsou připraveny, a tak Roccat ani nezveřejnil žádné jejich specifikace. Až někdy později v tomto roce bychom se měli dozvědět, kdy tyto periferie přijdou na trh.

Co se týče klávesnice Roccat Skeltr, pak na ní nás nejdříve zaujme velký barevný displej, který je upevněn na otočném rameni nad její levou částí. Ve skutečnosti jde ale o jakýsi (nejspíše vymyšlený) chytrý mobilní telefon, takže jde v podstatě jen o držák, do nějž umístíte vlastní telefon. Ten se pak spojí s počítačem pomocí rozhraní Bluetooth a díky tomu bude moci být jeho dotykový displej využit pro potřeby klávesnice. Je tedy jasné, že držák telefonu bude muset být kvalitní a pevný, aby poskytl telefonu pevnou oporu.

Jak je vidět, displej bude moci ovládat funkce klávesnice, jako jsou přídavná tlačítka, podsvícení, nebo i zvuk. Dozvíme se také, jaký profil je aktuálně nastaven a záleží tedy jen na samotné mobilní aplikaci, co všechno umožní. Výhodou pak samozřejmě je, že takové řešení může být velmi levné, ale to samozřejmě závisí na cenové politice firmy Roccat. Od samotné klávesnice můžeme očekávat alespoň pět programovatelných tlačítek M, barevné LED podsvícení kláves a dle renderovaných obrázků to vypadá, že půjde o nízkoprofilovou klávesnici s membránou.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek