www.svethardware.cz
>
>
>
>

Roccat Ryos TKL Pro: mechanika pro eSporty

Roccat Ryos TKL Pro: mechanika pro eSporty
, , aktualita
Roccat Studios zařazuje do své nabídky zbrusu novou klávesnici Ryos TKL Pro určenou především pro hráče. Těm nabídne mechanická tlačítka Cherry MX, ovšem nesmí jim vadit, že nebudou mít k dispozici numerický blok.reklama
Roccat Ryos TKL Pro je tedy "krátká" klávesnice bez numerického bloku, která je vybavena tlačítky Cherry MX, přičemž na výběr bude mezi verzemi Brown, Black, Blue a Red. To je ostatně čtveřice nejčastěji používaných modelů, z nichž Black a Red mají lineární stisk s různým odporem a Brown a Blue mají stisk s hmatovou odezvou.

Na fotografiích také můžete vidět, že některé klávesy jsou podsvícené a některé ne. To není chyba, ale ukázka toho, že podsvícení každé klávesy zvlášť si budeme moci zapnout či vypnout. Světelné diody v tlačítkách Cherry MX jsou pak evidentně umístěny v horní části, takže více podsvíceny budou hlavní popisky, které Corsair umístil rovněž do horní části čepiček.

Roccat Ryos TKL Pro je vybavena 2 MB paměti flash, což je oproti jiným modelům slušná kapacita, která poslouží k uložení nastavení klávesnice včetně až 470 maker, přičemž programovatelné jsou v podstatě všechny klávesy. O řízení klávesnice se postarají dva 32bitové procesory ARM a pak tu máme tři speciální tlačítka pod mezerníkem, která jsou vyhrazena pro palec a také kanálky pro vyvedení kabelu do levé či pravé strany.

Specifikace také hovoří o N-Key Rollover, čili klávesnice by měla být bez limitu co se týče schopnosti zaznamenat více stiskutých kláves najednou a dotazovací frekvence je 1000 Hz. Roccat k tomu přihazuje svou funkci Easy-Shift[+], jež umožní většině kláves přiřadit sekundární funkci.

Klávesnice se již dostala na trh s doporučenou cenou 140 USD.

Zdroj: Tomshardware
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek