ROG Maximus VIII EXTREME: to nejlepší od Asusu

ROG Maximus VIII EXTREME: to nejlepší od Asusu
, , aktualita
Společnost Asus si připravila desku ROG Maximus VIII EXTREME, která nabídne zajímavou výbavu i vlastnosti. Usadí se přitom na samotném vrcholu své řady, čili desek s čipovou sadou Intel Z170 pro procesory Skylake.reklama
Společnost Gigabyte má svou Z170X-Gaming G1, kterou jsme testovali už v září a nyní přichází Asus s deskou ROG Maximus VIII EXTREME. Ta bude na podobné úrovni, alespoň tedy svou cenou 500 dolarů, za niž se zatím prodává v americkém obchodě Newegg. Jde o desku, kterou už nemůžeme označit za ATX, neboť je dle rozmístění svých montážních otvorů podstatně širší. Není to ale ani E-ATX, i když se tak o něco širší modely obvykle označují. Zaměřuje se na hráče a overclockery, kteří rozhodně nemají hluboko do kapsy. U nás můžeme očekávat cenu kolem 13.000 Kč s daní, což je přeci jen o trošku méně v porovnání se zmíněnou Gigabyte.

Asus vytrubuje do světa, že tato deska nabídne z jeho stáje nejlepší specifikace, nejlepší herní audio, výkon, síťové řešení i ochranné technologie. Je tak zřejmé, že na tuto desku zkusil nacpat všemižnou výbavu, o čemž nás přesvědčuje následující obrázek.
- klikněte pro zvětšení -


Máme tu tedy kvalitní součástky v oblasti napájení procesoru (Extreme Engine Digi+), kam patří MOSFETy OptiMOS, kondenzátory Black Metallic s výdrží 10.000 hodin při nejvyšší teplotě a jisté cívky MicroFine Alloy. Samozřejmě se setkáme i s 10Gb/s USB 3.1 (3x typ A a 1x typ C), ethernetové připojení zajistí Intel I219-V a zvuk pak 24bitový kodek ESS ES9023. Pro grafické karty jsou připraveny tři PCI Express 3.0 x16 dělící se o linky z procesoru a jeden další je napojen na čipset stejně jako dva další PCI Express 3.0 x1. Moderní SSD budeme moci zapojit do M.2 s propustností 32 Gb/s a pak je tu osm SATA 6 Gbps tvořící i dva SATA Express i jeden U.2.

Mezi porty na desce máme také tlačítka pro rychlé obnovení BIOSu a rovněž tři anténní konektory pro integrované rozhraní 3x3 802.11ac Wi-Fi. V balení pak najdeme následující výbavu.
 • Manuál
 • ASUS Q-Shield
 • 8 x SATA 6Gb/s kabely
 • Nástroj pro instalaci CPU
 • DVD s ovladači a softwarem
 • ASUS 3T3R dual-band Wi-Fi antény (Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac)
 • Fan Extension Card (pro připojení třech 4-pin ventilátorů)
 • SLI můstek
 • CrossFire můstek
 • Q-connector
 • 3x teplotní čidla
 • ROG odznak
 • 12x štítek pro označení kabelů, 3x pro označení ventilátorů
 • visačka na dveře ROG
 • OC Panel II
 • OC Panel II 5,25" rámeček
 • OC Panel II kabel a šroubky

Ta tedy čítá i jistý OC Panel, který můžeme napojit na desku a s pomocí jeho tlačítek taktovat procesor, sledovat teplotu a otáčky ventilátorů. Tento panel můžeme umístit i do volného 5,25" slotu a sledovat tyto údaje na jeho displeji, nebo si jej můžeme v podobě z první fotografie vzít do ruky.Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře