www.svethardware.cz
>
>
>

Rok 2014 ve vyhledávání: Robin Williams, World Cup a Ebola

Rok 2014 ve vyhledávání: Robin Williams, World Cup a Ebola
, , aktualita
Google zveřenil své každoroční statistiky nejčastějších dotazů pro vyhledávání, k čemuž pochopitelně využil informace ze svého vyhledávacího enginu. A jaké jsou tedy nejčastější dotazy v tomto roce?reklama
V celosvětovém měřítku vede Robin Williams, který letos v srpnu vlastní rukou ukončil svůj život. Až za ním se umístil World Cup odkazující na letošní Mistrovství světa ve fotbale, v němž triumfovalo Německo. Třetí v pořadí je ze zřejmých důvodů Ebola. Základní informace nám pak přiblíží zveřejněné video.


Z videa se dozvíme, že v tomto roce byly provedeny biliony vyhledávání, z čehož už lze udělat pěkné statistiky. V dotazech se objevovalo častěji slovo naděje než strach, věda více než fikce (otázkou je, jak do toho zapadá sci-fi), často jsou vyhledávány informace o velkých událostech (očividně), osobnostech a zdroje inspirace, do čehož spadají i virální věci jako Ice bucket challenge. Mimochodem, právě toto heslo se v celosvětovém měřítku ocitlo jako páté v pořadí, takže zbývá ještě uvést čtyřku - Malaysia Airlines. Zde je důvod zřejmý - pátrání po ztraceném letadlu.

My nesmíme zapomenout na technologii, respektive spotřební elektroniku. Co se týče hesel vztahujících se k tomuto tématu, pak na prvním místě se nepřekvapivě umístil iPhone 6 a dále Samsung Galaxy S5, Nexus 6, Moto G a Samsung Note 4.

Google má pak připraveny i statistiky týkající se výhradně České republiky, nicméně ty jsou poněkud specifické. Jsou tu hned dva žebříčky týkající se diety, ale zajímavější jsou vyhledávaná média, což o nás leccos vypovídá. Vezmeme to pouze heslovitě dle pořadí - Blesk, Novinky, TN.cz, Aha, Evropa 2. Zajímavé je také nejčastější spojení s "co je", kde se jako první umístil instagram, pak LTE, selfie, NFC a jako pátý spyware.

Pokud vás zajímají i další žebříčky a statistiky, využijte odkaz na zdroj aktuality.

Zdroj: Google

Google's year in search: Robin Williams, Ebola and the World Cup

"May you live in interesting times!" 2014 strongly honored that Chinese blessing/curse, judging by the top Google searches around the world. Trillions of queries reflected the turbulence of the past year with tragedy (the suicide of Robin Williams), triumph (the German World Cup victory), and even a plague for good measure (Ebola). Frozen topped all movie searches and Game of Thrones was TV's king, while the most searched (and leaked) gadget of the year was the iPhone 6, followed by the Samsung Galaxy S5, Nexus 6 and Apple Watch. Flappy Bird was the most sought app (and was fifth overall, amazingly) while the preeminent GIF was Mexico national football coach Miguel Herrera's joyous World Cup celebration. If you want more, and of course you do, check the top trends globally and by country, along with Google's Year in Search 2014 video below.

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik