www.svethardware.cz
>
>
>

Rok 2036: autonomní limuzína od Bentley s interiérem vyrobeným pomocí 3D tisku

Rok 2036: autonomní limuzína od Bentley s interiérem vyrobeným pomocí 3D tisku
, , aktualita
Bentley je britská firma, která má na svědomí luxusní auta. Ani taková klasická společnost ale nemůže zaostávat ve věcech nejnovějších technologií. A tak plánuje rovnou autonomní limuzínu s doplňky vyrobenými 3D tiskem.reklama
Bentley a luxus jdou rozhodně ruku v ruce. A luxus musí jít s dobou. S touto myšlenkou firma představila svůj plán na autonomní limuzíny, které by se měly stát realitou v roce 2036. Pro výrobu interiérů těchto luxusních kousků se bude používat technologie 3D tisku. Aby se dojem ještě podtrhl, na stolku uvnitř vozidla bude k dispozici například holografický sluha.

Zní to sice možná jako sci-fi, ale koneckonců, proč by to za několik let nemohla být skutečně pravda? Odvětví autonomních aut i technologie 3D tisku postupují v těchto dnech rychle kupředu. Sám Stefan Sielaff, hlavní konstruktér Bentley, věří, že technologie 3D tisku by mohla být jednou z klíčových technologií v budoucnosti Bentley.

A jak přesně bude limuzína budoucnosti vypadat? Uvnitř to bude plné luxusu. Naproti sobě budou umístěna dvě sedadla, která budou připomínat spíš luxusní pohovky a mezi nimi bude stát stolek, uprostřed něhož bude holograficky promítán asistent. A i když se tak sedadlo možná bude tvářit, uvnitř nenaleznete ani kousek tradiční kůže.

Zajímavě zní především ten fakt, že nic nebude kožené, i když byste to na první pohled neřekli. Bentley plánuje zásadní posun k syntetické kůži, aby společnost vyhověla i zákazníkům s například veganským životním stylem nebo lidem, kteří pravou kůži nechtějí používat. Kamenné nebo dřevěné prvky však zůstanou nadále klasikou.

3D tisk se bude používat právě na příslušenství v interiéru a díky této technologii bude možné dosáhnou věcí, které nebyly dříve reálné. Technologie 3D tisku podle Sielaffa umožní vyřešit některé problémy s výrobou. Prohlásil: "3D tisk je fascinující, protože řeší naše problémy ve výrobě. Můžeme vytvořit detailnější a složitější komponenty, které jsme v minulosti nebyli schopni vyrobit pomocí frézování či odlévání. Ale pomocí 3D tisku to je možné."

Dále bude technologie 3D tisku přinášet i jiné výhody. Podle Sielaffa se v budoucnu bude takto dát auto přizpůsobit přímo požadavkům a vkusu zákazníka, limuzína může být spíš sportovní, nebo naopak více elegantní. Nic nebude omezovat sériová výroba.

Tyto inovace se však budou týkat čistě interiéru, Bentley nechce ani slyšet o tom, že by takto vyráběl i zbytek auta a bude se dál držet tradice. Zdá se tak, že se společnost snaží najít rovnováhu mezi klasikou a nejnovějšími technologiemi. Uvidíme, jestli se to vydaří.

Zdroj: 3ders.org
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře