Rosewill RISE: štíhlý full tower

Rosewill RISE: štíhlý full tower
, , aktualita
Na trhu se objevila nová skříň od společnosti Rosewill, to model RISE. Ten byl svým výrobcem označen za štíhlý full tower, což si vysloužil díky své relativně malé hloubce. I tak jde ale o 14kilogramovou skříň.reklama
Rosewill RISE je tedy počítačová skříň typu full tower, která na trh přichází také v podobě modelu RISE Glow, ovšem jediným rozdílem mezi nimi je ten, že RISE Glow je vybaven ventilátory s modrými LED. Rozměry těchto skříní jsou 233 x 440 x 550 (Š x H x V), a to při uvedené hmotnosti 14 kg. Je tedy zřejmé, že výrobce nepoužil nijak tenkou SECC ocel. Očekávat tak můžeme alespoň 1mm plech.

Rozměry se podepsaly na vnitřním rozmístění šachet. Ustoupit tedy musely diskové pozice, které se ocitly až dole, kde nebudou vadit základní desce. Nicméně i tak se dovnitř vešly ještě dvě mechanikové pozice, z nichž jedna může posloužit i externímu 3,5" zařízení.

Výhodou pak je, že ventilátorům umístěným v předním panelu nestojí nic v cestě, a tak mohou foukat přímo mezi karty a na procesorový chladič. Grafické karty také mohou využít v podstatě celou hloubku skříně, samozřejmě minus její stěny a ventilátory. Můžeme tak počítat s cca 38 cm místa, ale to pouze odhadem.

Vedle dvou 5,25" pozic tu máme už jen dvě spodní 3,5" šachty, přičemž obě jsou připraveny pro 2,5" zařízení. To není zrovna bohatá nabídka, ale ještě že tu je aspoň jedna další 2,5" pozice na vrchním panelu. Chladicí systém pak zahrnuje tři 120mm přední ventilátory, jeden zadní 140mm, nad nímž je místo pro další 80mm a nahoře jsou pak dvě 140mm pozice. Na předním, či spíše vrchním panelu najdeme dva porty USB 3.0, čtyři USB 2.0 a dva audio konektory.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře