www.svethardware.cz
>
>
>

Routery Linksys jsou ohroženy červem TheMoon

Routery Linksys jsou ohroženy červem TheMoon
, , aktualita
Zaměstnanec jednoho z amerických poskytovatelů internetového připojení varoval před nákazou, která se šíří mezi routery značky Linksys. Ty začaly scanovat IP adresy na portech 80 a 8080, čímž zahltily dostupnou datovou šířku svého připojení.reklama
Ve čtvrtek pak byly známy další informace z ISC (Internet Storm Center) institutu SANS. Ten odhalil, že za tím stojí červ TheMoon, jenž se rozšiřuje mezi routery značky Linksys, a to ne pouze mezi modely E1000 a E1200, jak bylo původně uváděno.

Napadnutelné jsou dle všeho routery Linksys E4200, E3200, E3000, E2500, E2100L, E2000, E1550, E1500, E1200, E1000, E900, ovšem v závislosti na verzi svého firmwaru. Dle J. Ullricha z ISC si červ nejdříve na portu 8080 vyžádá XML s informacemi o vlastnostech routeru a nainstalované verzi firmwaru. Díky tomu zjistí, zda router je či není napadnutelný a pokud ano, využije k tomu jeho zranitelný CGI skript, který nevyžaduje autorizaci. Následně pak napadený router poslouží k dalšímu rozšiřování červu.

Zástupci Linksys, který dnes už nepatří pod firmu Cisco, ale Belkin, už byli o tomto problému informováni. Momentálně má červ prý na práci pouze své rozšiřování a otázkou tedy je, co se z něj vyklube. Nasnadě je, že se z něj nakonec stane bot, který dá svému stvořiteli přístup do sítě tvořené nakaženým routerem a pak už je jen otázkou, k čemu to bude použito.

Zdroj: Tom's Harware
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře