www.svethardware.cz
>
>

Rozhraní SAS-24Gb/s přijde za tři roky

Rozhraní SAS-24Gb/s přijde za tři roky
, , aktualita
Asociace SCSI dohlížející na vývoj rozhraní SAS, čili Serial Attached SCSI, ohlásila příchod další verze s dvojnásobnou datovou propustností. Mluví se o tom, že má dorazit v roce 2018 či případně 2019.reklama
Jedná se tedy již o čtvrtou generaci tohoto rozhraní, které přišlo jako náhrada za klasické SCSI podobně, jako SATA nahradilo PATA. První dvě verze také kopírovaly SATA s ohledem na datovou propustnost, čili nabídly 3 a 6 Gb/s, což odpovídá druhé a třetí generaci SATA. Ovšem nyní je už aktuální SAS s propustností 12 Gb/s, čemuž se již aktuální SATA nevyrovná a vlastně ani nechce vyrovnat. Pro pevné disky či optické mechaniky nám SATA 6 Gbps bohatě stačí a pro SSD jsou vhodnější rozhraní využívající linky PCI Express a podporující NVMe, čili M.2 či SATA Express.

SAS 24Gb/s má být tedy připravena pro rok 2018 či 2019, ovšem první produkty pro toto rozhraní budou předvedeny již za dva roky. Budou moci využít především datovou propustnost 3 GB/s, ale nové SAS není pouze o tom. Připravuje se i řada optimalizací především s ohledem na SSD, jak ukazuje následující seznam.

SAS 24 Gb/s se tak zaměří na spolehlivost s využitím 20bitové Forward Error Correction, škálovatelnost, získá nové kódování dat (128b/150b) a zachová si zpětnou kompatibilitu. A právě proto nemůže být toto rozhraní zcela optimalizované pro SSD jako NVMe, protože bude muset podporovat i pevné disky. Pro systémy založené výhradně na SSD by tedy měly být lepší rozhraní, které podporují NVMe.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek