Roztomilý robot Asus Zenbo jako levný digitální kamarád

Roztomilý robot Asus Zenbo jako levný digitální kamarád
, , aktualita
Asus právě představil malého roztomilého robota Zenbo, který si může hrát s dětmi nebo jim číst pohádky. Tato "hračka" ale není jen pro děti, může být dobrým společníkem i pro seniory a další. Je schopen provádět videohovory nebo pracovat jako domácí kino.reklama
Asus vytvořil nového osobního asistenta v podobě malého robota Zenbo. Jeho deisgn je velmi roztomilý a patrně tak bude hodně oblíbený u dětí nebo u žen. Zenbo je multifunkční robot, který může být užitečný nejen pro děti, ale také obecně pro všechny členy rodiny včetně seniorů. Dětem může číst pohádky nebo s jeho pomocí mohou spouštět vzdělávací aplikace. Senioři jej mohou spojit s chytrým náramkem, který v případě potíží zavolá příbuzným nebo jiným nastaveným kontaktům. Také mohou provádět videohovory nebo jim Zenbo může připomenout vzít si léky.


Asus Zenbo


Zenbo může pořizovat fotografie i video. Také může suplovat multimediální systém. V neposlední řadě je pomocníkem v domácnosti, který pozhasíná světla nebo vypne televizi. Ovládá se i hlasem, rozpoznává tváře a dokáže odpovídat na položené otázky. Také může hlídat domácnost a provádět vzdálené monitorování. Je také schopen přehrávat hudbu díky zabudovaným stereo reproduktorům. Samozřejmostí je možnost připojit jej k nejrůznějším chytrým zařízením, případně i na internet k online nákupům. Zenbo je schopen se také postupně učit díky systému umělé inteligence. Na jeho "hlavě" mohou být zobrazeny nejen menu nabídky, ale také tvář vyjadřující nejrůznější emoce.


Asus Zenbo s dětmi


Asus zatím nezveřejnil mnoho údajů o robotovi, takže doposud víme jen to, že je zhruba 60 centimetrů vysoký a měl by být s cenou $599 také docela levný. Zatím ale není jasné, kdy přesně se dostane do prodeje a na kterých trzích.


Asus Zenbo emoce


Zdroje: asus.com, extrahw.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik