Rubrika:

Různé

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing

Microsoft se podělil s novinkami, které představí nová verze Cortany. Dotazy na ni jsme mohli nechat přesměrovat třeba prohlížeči Firefox, aby je hledal pomocí enginu Google. Brzy ale bude Cortana moci využívat pouze Edge a Bing.
Včera,  aktualita,  Jan Vítek,  3 komentáře

Předpověď počasí: liják a upgrade na Windows 10

Když je ten pátek, tak se pro odlehčení a pobavení můžeme podívat na to, co také může přinést snaha Microsoftu co nejaktivněji podsouvat lidem aktualizaci systému na Windows 10. Okno s nabídkou aktualizace vyskočilo při předpovědi počasí.
Včera,  aktualita,  Jan Vítek,  4 komentáře

Pár posledních novinek od Microsoftu

Kdy přijde Windows 10 Anniversary Update (Redstone 1)? Bude to koncem července a nejen díky několika posledním Insider Buildům tušíme, jak bude vypadat. Microsoft se rozhodně nevzdává ani na mobilním hřišti a navíc open sourcuje Xamarin.
28.4.2016,  aktualita,  Michal Hala,  3 komentáře

Google a Microsoft se dohodli na právním smíru, soupeřit budou jen na trhu

Oba giganti se dohodli na zastavení všech právních sporů s tím, že veškeré soupeření povedou výhradně na trhu prostřednictvím nabídky svých produktů a služeb. V článku se také zamyslíme, jak si oba konkurenti ve vzájemném soupeření stojí.
25.4.2016,  aktualita,  Michal Hala

Prohlížeč Opera dostává bezplatné připojení k VPN

Internetový prohlížeč Opera dostal další zajímavou funkci v podobě VPN připojení zdarma. To umožní zvýšit bezpečnost např. při připojení k veřejné Wi-Fi nebo obcházet regionální omezení různých serverů.
24.4.2016,  aktualita,  Milan Šurkala,  1 komentář

Microsoft přestal vyrábět Xbox 360

Životnost konzolí Microsoft Xbox 360 se chýlí ke konci, neboť samotná tato firma oznámila, že ukončila její výrobu. Zákazníci si tak budou moci pořídit už pouze ty kusy, které jsou v prodejních kanálech a je jen otázka času, kdy zmizí i z nich.
21.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Dočkáme se nakonec systému Microsoft Android?

Končí definitivně pokus prosadit mobilní verzi Windows? Steven J. Vaughan-Nichols domnívá, že Microsoft teď vsadí vše na vývoj vlastních aplikací pro Android a možná se dočkáme i jeho vlastní verze Androidu. A je taková změna kurzu pro Redmond riziková?
19.4.2016,  aktualita,  Michal Hala,  7 komentářů

PlayStation 4 "Neo" má dostat Polaris s 2304 shadery

Už dříve v tomto roce se objevily první informace o tom, že Sony chystá vylepšenou konzoli PlayStation 4. Ta byla nyní identifikována pod kódovým označením Neo a přinést má mnohem vyšší výkon než původní model díky modernímu SoC od AMD.
19.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  2 komentáře

Počítač si postavím sám: hlavní je základ!

Plánujete si postavit nový počítač, nebo provést upgrade základní desky? Pokud chcete využít základní desku Gigabyte, co byste řekli na to, že byste ji od Gigabyte dostali zdarma? Zní to zajímavě?
18.4.2016,  soutěž,  Karel Polívka,  24 komentářů

Týdenní šance s Fractal Design (18.4. - 24.4.)

Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 1 otázky? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností Fractal Design. Odpovězte do 24.4. na soutěžní otázku a zařaďte se do slosování o počítačovou skříň Fractal Design Node 202.
18.4.2016,  aktualita,  Karel Polívka

Jak bude Microsoft monetizovat Windows 10?

V hodně případech – pokud ne přímo ve velké většině – rozdává Microsoft Windows 10 zdarma. Jak tedy na nich chce vydělávat? Možností je několik, teď se jimi zabýval web Thurrot, a tak se nad nimi zamyslíme i my.
17.4.2016,  aktualita,  Michal Hala,  8 komentářů

Apple končí s QuickTime pro Windows, už ani neopraví známé bezpečnostní chyby

Apple QuickTime pro Windows už má patrně své dny sečteny. Společnost Trend Micro upozornila Apple na dvě bezpečnostní chyby v QuickTime. Podpora této verze aplikace ale má být ukončena a chyby nebudou opraveny.
16.4.2016,  aktualita,  Milan Šurkala,  3 komentáře

Microsoft naučil Cortanu další řeči

Ale vůbec to neznamená, že by už rozuměla mluvené češtině. Jen došlo k posílení jejích dílčích lingvistických schopností. Takže teď dokáže překládat z šesti mluvených jazyků do zhruba padesáti psaných jazyků.
14.4.2016,  aktualita,  Michal Hala

Remedy se pustí do oprav rozbitého Quantum Break

Remedy si nemohou stěžovat na to, že by o jejich nejnovější herní titul nebyl zájem, právě naopak, prodeje jsou velice dobré, i když spíše jen na Xbox One. Na hlavu vývojářů se ale snáší kritika za množství chyb sužujících PC verzi, které nyní slíbili řešit.
14.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  1 komentář

Zuckerberg představil 10letý plán na ovládnutí globální komunikace

Na konferenci F8 představil Mark Zuckerberg plány Facebooku, ty zahrnují chatovací roboty na Messengeru, umělou inteligenci, virtuální i rozšířenou realitu nebo zcela vlastní globální telekomunikaci díky sociálním sítím.
14.4.2016,  aktualita,  Jan Pánek,  1 komentář

Everybody's Gone to the Rapture konečně i na Steamu pro PC

Titul Everybody's Gone to the Rapture má leccos společného s veleúspěšným titulem Fallout 4, který vyhrál jako nejlepší hra roku ocenění BAFTA. Je to především apokalyptický námět a mysteriózní prostředí.
14.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Microsoft vylepší BSOD, přidá QR kód

Microsoft se postupně snaží, aby neoblíbená, ale notoricky známá modrá obrazovka smrti byla celkově k uživatelům přívětivější. Po smutné smajlíkovi se tak dočkáme také QR kódu, ale k čemu nám bude?
13.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Jak zmenšit datacentrum do velikosti kostky cukru?

Velikost, energetická náročnost a odpadní teplo (resp. chlazení) jsou hlavními problémy datacenter. Zakódování informace pomocí DNA by prý mohlo zmenšit datacentrum do velikosti kostky cukru, bez enormní spotřeby energie a odpadního tepla.
12.4.2016,  aktualita,  Michal Hala,  4 komentáře

Titanfall 2 je na cestě, slibuje i kampaň pro jednoho hráče

Na Youtube byl zveřejněn teaser, který nám dá nahlédnout do světa Titanfall 2. Tato nová hra se chystá pro PC i konzole Xbox One a PlayStation 4 a navazuje na původní velice úspěšný titul, který pomohl s prodejem Xbox One.
12.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Problémy s hrou Quantum Break asi ani nepůjdou zcela vyřešit

Očekávaná hra Quantum Break od Remedy Entertainment přišla na trh prostřednictvím Windows Store pro UWP a ne Win32, což je příčinou řady problémů. Své potíže má ale i její engine, z nichž některé snad ani nebude možné vyřešit.
12.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  9 komentářů

Nový firmware pro PS4 umožní streamovat hry do PC/Mac

Společnost Sony si připravil nový firmware pro svou oblíbenou konzoli PlayStation 4, který přináší zajímavé novinky, a to především streamovat hry do počítače PC nebo Mac. Vedle toho budeme moci využít také až 4TB disky.
11.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Adobe přinesl aktualizaci Flashe proti ransomware Cerber

Stále méně oblíbený Adobe Flash je otevřenou bránou do počítačových systémů mnoha uživatelů a mezi časté nástrahy patří tzv. ransomware. Tím nám útočník dokáže zašifrovat lokální data a pak nabídne jejich dešifrování, ovšem za nemalou cenu.
11.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Microsoft Edge nebude automaticky přehrávat Flash

Adobe Flash to má stále těžší. Po závažné chybě Flashe CVE-2016-1019 z tohoto týdne dostal menší ránu ještě od Microsoftu. Nová verze prohlížeče Edge totiž bude blokovat automatické přehrávání flashových animací.
10.4.2016,  aktualita,  Milan Šurkala

Google prý chce vývoj aplikací pro Android v jazyce Swift

Společnost Google by ráda viděla vývoj aplikací pro svůj operační systém Android v jazyce Swift pocházejícím od konkurenčního Applu. A ráda by k tomu zlákala dvě další významné společnosti Facebook a Uber.
8.4.2016,  aktualita,  Michal Hala

3DMark dostal velký update s modulárními testy a VRMark

Futuremark vypustil do světa velkou aktualizaci svého nejpopulárnějšího benchmarkovacího nástroje - 3DMark. Ten dostal jednak nové rozhraní včetně modulárního designu, a to ve všech edicích a pak tu je také preview pro VRMark.
8.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Nejnovější sestavení Windows 10 nabídne temný režim

Gabe Aul z Microsoftu představil nejnovější sestavení Windows 10 pro Insidery, a to Build 14316, který je určen pro testery v tzv. fast ring. V tomto sestavení najdeme řadu vylepšení, které si pro nás Microsoft chystá také pro velkou letní aktualizaci.
7.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  3 komentáře

Prohlížeč Vivaldi dospěl do ostré verze

Pokud už ho používáte, tak vám sám nabídl možnost upgradu z třetí betaverze. Pokud ho nepoužíváte, můžete ho vyzkoušet už v ostré verzi. Pokud vůbec nevíte, o čem je řeč, stručně vás s tímto prohlížečem seznámíme.
6.4.2016,  aktualita,  Michal Hala,  3 komentáře

Týdenní šance s Intelem (21.3. - 27.3.)

Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 1 otázky? Taková byla od 21.3. do 27.3. naše Týdenní šance se společností Intel, v které jste mohli vyhrát Intel Compute Stick 2.0. Doplněno o vyhodnocení.
6.4.2016,  soutěž,  Karel Polívka

Xbox 1,5 nebude, Microsoft se zaměří na ekosystém s Windows

Nedávno se objevily zajím ještě fámy, že Sony chystá výkonnější verzi konzole PlayStation 4, která se pracovně označuje jako PlayStation 4.5. Přirozeně se začalo řešit, co na to konkurenční Microsoft, který jako jediný má konkurenční konzoli.
5.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Zastoupení OS na desktopu – březen 2016: 270 miliónů instalací Windows 10

Skončil březen a tak opět po měsíci přinášíme přehled zastoupení operačních systémů na desktopu. Podíl Windows 10 lineárně roste už sedmý měsíc a dosáhl téměř 16 %. Podle Microsoftu je uživatelů desítek už 270 miliónů.
4.4.2016,  aktualita,  Michal Hala,  6 komentářů