Rubrika:

Různé

Chystá se Microsoft zastínit chystanou konzoli PS4 Neo?

Od společnosti Sony se očekává, že skutečně přijde na trh s vylepšenou konzolí PlayStation 4, která nabídne oproti původní verzi mnohem vyšší výkon, aby ten mohl stačit i na hraní s VR headsetem. Chystá se Microsoft vrátit úder?
27.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře

Adobe se zbaví závislosti na Apple QuickTime

Společnost Apple se rozhodla již dále nepodporovat QuickTime na platformě Windows a ani neopravit závažné bezpečnostní chyby. Spousta jiného softwaru ale na QuickTime závisí. Adobe tento problém již brzy vyřeší.
27.5.2016,  aktualita, Milan Šurkala

Týdenní šance s Fractal Design (16.5. - 22.5.)

Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 1 otázky? Taková byla od 16.5. do 22.5. naše Týdenní šance se společností Fractal Design, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň Fractal Design Define S. Doplněno o vyhodnocení.
26.5.2016,  soutěž, Karel Polívka,  1 komentář

Další trik Microsoftu: zavřením okna nezastavíte upgrade na W10

Aktualizováno: Microsoft se patrně snaží na poslední chvíli donutit co nejvíce lidí k bezplatné aktualizaci na systém Windows 10. Nyní firma sáhla po dalším triku s oknem s výzvou k upgradu, jehož zavřením jsme mu dříve zabránili. To už ale neplatí.
26.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  17 komentářů

Vibranium nebude chránit jen Kapitána Ameriku, ale i pasažéry Hyperloopu

Hyperloop Transportation Technologies společně se c2i vyvinuli pevný materiál, který bude použit speciálně na povrch transportních kapslí Hyperloopu. A aby podtrhli jeho odolnost, pojmenovali ho vibranium.
24.5.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář

Sony PS4 odemknuta pro linuxový Steam

Jistý modder OsirisX si pohrál se svou konzolí Sony PlayStation 4 a dokázal na ni nainstalovat linuxový systém a na něm spustit klient Steam, díky čemuž si mohl zahrát třeba hru Bastion. Konzole tak může posloužit i jako Steam Machine.
24.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář

Spotify vylepšilo rodinný plán, celá rodina za 8,99 EUR

Streamovací služba Spotify znatelně vylepšuje své rodinné předplatné. To bylo doposud ve srovnání s dalšími streamovacími službami značně nevýhodné. Celá rodina může využít předplatné za pouhých 8,99 EUR měsíčně.
23.5.2016,  aktualita, Milan Šurkala

Jak Google začíná dělat Microsoftu a Applu starosti

Softwarový obr z Mountain View začíná dělat konkurentům z Redmondu a Cupertina starosti. Na dvou frontách. Jednak získává díky aplikaci Assistant náskok v oblasti umělé inteligence, jednak už brzy bude možné provozovat všechny aplikace z Androidu na Chrome OS.
20.5.2016,  aktualita, Michal Hala,  5 komentářů

Nastává válka digitálních asistentů?

Zatím tu byly dvě digitální asistentky. Siri od Applu a Cortana od Microsoftu. Teď Google představil svého Assistanta a vypadá to na tuhou bitvu. Všem zúčastněným jde totiž o prestiž a některým i o peníze.
18.5.2016,  aktualita, Michal Hala,  2 komentáře

Google začne v Chrome ještě letos blokovat Flash

V minulém roce dostal Flash několik tvrdých ran. Jednak se objevila řada exploitů, ale především se velké internetové společnosti rozhodly, že začnou tuto platformu opouštět. Nyní se Google rozhodl, že je na čase přímou podporu ukončit.
17.5.2016,  aktualita, Jan Vítek

Tencent TGP Box: herní konzole se Skylake a Windows 10

Herní vydavatel Tencent se pustil do výroby hardwaru a s pomocí Intelu vytvořil první TGP Box, herní konzoli založenou na procesorech Skylake a systému Windows 10. Úvodní verze dostane označení Blade Box a vyrábí ji společnost Haier.
16.5.2016,  aktualita, Jan Vítek

W10 Start Menu ukáže až 10 propagovaných aplikací

Microsoft se rozhodl, že chce více využít reklamní potenciál Start Menu v systému Windows 10. To tak bude zobrazovat více, tedy až 10 dlaždic s aplikacemi či odkazem na takové, jež je možné si pořídit na Windows Store.
16.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů

Aktualizujte Adobe Flash Player, kritické chyby už byly zneužity

Pokud používáte Adobe Flash Player, měli byste aktualizovat na novou verzi 21.0.0.242. Ta totiž opravuje kritickou zero-day chybu, jenž je už útočníky zneužívána v praxi. Celkem bylo opraveno 25 kritických chyb.
14.5.2016,  aktualita, Milan Šurkala

Jak chce Microsoft i nadále přitahovat nové uživatele k Windows 10?

Windows 10 má už přes 300 miliónů uživatelů a jejich počet stále roste vyrovnaným tempem. Ale blíží se konec bezplatného upgradu a tak se nabízí otázka, jak chce Redmond lákat nové uživatele k Windows 10.
13.5.2016,  aktualita, Michal Hala,  15 komentářů

Hyperloop: transport budoucnosti zvládl první veřejný test

Hyperloop je synonymem pro rychlou přepravu budoucnosti. Tohoto projektu od Elona Muska se ujaly dvě společnosti, jedna z nich - Hyperloop One - provedla v USA testovací jízdy s první, neúplnou verzí Hyperloopu.
12.5.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková,  3 komentáře

WhatsApp (konečně) míří do Windows a do OS X

Dlouho jsme na něj čekali a teď je konečně tady – populární komunikační platforma WhatsApp konečně nabízí desktopového klienta jak pro Windows, tak pro OS X. Samozřejmě jsme ho hned vyzkoušeli.
11.5.2016,  aktualita, Michal Hala,  2 komentáře

Microsoft vyřešil dva zásadní herní problémy UWP

Universal Windows Platform (UWP) se v poslední době stala terčem kritiky vývojářů i hráčů. Microsoft ji začal více prosazovat jako vhodnou platformu pro šíření her pro Windows 10 a jak se ukázalo, tak moc vhodná v aktuální podobě není.
11.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře

Microsoft chce opravdu ukončit upgrade na W10 zdarma

Společnost Microsoft ještě před nástupem systému Windows 10 na trh ohlásila, že na ně budou moci majitelé Windows 7 a 8/8.1 upgradovat zdarma. To ale se lhůtou jednoho roku, která už se pomalu bude chýlit ke konci.
6.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů

10letý Fin našel chybu v Instagramu, dostal odměnu $10000

Pokud někdo najde ve Facebooku nebo Instagramu závažnou chybu, může dostat velkou finanční odměnu. Naposledy se to povedlo 10letému Finovi, který našel mezeru v Instagramu. Za objevení chyby dostal v přepočtu čtvrt milionu korun.
4.5.2016,  aktualita, Milan Šurkala

Podíl Microsoftu mezi OS po letech klesl pod 90 %

Společnost Microsoft po dlouhých letech zaznamenala pokles podílu jejích operačních systémů na trhu pod úroveň 90 procent. Klesal především podíl systému Windows 7, který se propadl už pod 50 procent.
4.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře

Chrome získává vedení mezi prohlížeči na desktopu

Pokud máte pocit, že Chrome už nějakou dobu je vedoucím prohlížečem na desktopu, tak tentokrát je to tentýž výsledek, ovšem podle jiného způsobu měření. Podle StatCounteru je totiž vedoucím prohlížečem už dávno, podle Net Applications se jím stal až teď.
3.5.2016,  aktualita, Michal Hala,  7 komentářů

Týdenní šance s Fractal Design (18.4. - 24.4.)

Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 1 otázky? Taková byla od 18.4. do 24.4. naše Týdenní šance se společností Fractal Design, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň Fractal Design Node 202. Doplněno o vyhodnocení.
3.5.2016,  aktualita, Karel Polívka

Zastoupení OS na desktopu – duben 2016: divoká data

Skončil duben, takže zase po měsíci přinášíme přehled zastoupení operačních systémů na desktopu. Tentokrát je ve znamení „divokých“ dat a prvního znatelného poklesu trendu nástupu Windows 10.
1.5.2016,  aktualita, Michal Hala,  6 komentářů

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing

Microsoft se podělil s novinkami, které představí nová verze Cortany. Dotazy na ni jsme mohli nechat přesměrovat třeba prohlížeči Firefox, aby je hledal pomocí enginu Google. Brzy ale bude Cortana moci využívat pouze Edge a Bing.
29.4.2016,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů

Předpověď počasí: liják a upgrade na Windows 10

Když je ten pátek, tak se pro odlehčení a pobavení můžeme podívat na to, co také může přinést snaha Microsoftu co nejaktivněji podsouvat lidem aktualizaci systému na Windows 10. Okno s nabídkou aktualizace vyskočilo při předpovědi počasí.
29.4.2016,  aktualita, Jan Vítek,  10 komentářů

Pár posledních novinek od Microsoftu

Kdy přijde Windows 10 Anniversary Update (Redstone 1)? Bude to koncem července a nejen díky několika posledním Insider Buildům tušíme, jak bude vypadat. Microsoft se rozhodně nevzdává ani na mobilním hřišti a navíc open sourcuje Xamarin.
28.4.2016,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře

Google a Microsoft se dohodli na právním smíru, soupeřit budou jen na trhu

Oba giganti se dohodli na zastavení všech právních sporů s tím, že veškeré soupeření povedou výhradně na trhu prostřednictvím nabídky svých produktů a služeb. V článku se také zamyslíme, jak si oba konkurenti ve vzájemném soupeření stojí.
25.4.2016,  aktualita, Michal Hala

Prohlížeč Opera dostává bezplatné připojení k VPN

Internetový prohlížeč Opera dostal další zajímavou funkci v podobě VPN připojení zdarma. To umožní zvýšit bezpečnost např. při připojení k veřejné Wi-Fi nebo obcházet regionální omezení různých serverů.
24.4.2016,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář

Microsoft přestal vyrábět Xbox 360

Životnost konzolí Microsoft Xbox 360 se chýlí ke konci, neboť samotná tato firma oznámila, že ukončila její výrobu. Zákazníci si tak budou moci pořídit už pouze ty kusy, které jsou v prodejních kanálech a je jen otázka času, kdy zmizí i z nich.
21.4.2016,  aktualita, Jan Vítek

Dočkáme se nakonec systému Microsoft Android?

Končí definitivně pokus prosadit mobilní verzi Windows? Steven J. Vaughan-Nichols domnívá, že Microsoft teď vsadí vše na vývoj vlastních aplikací pro Android a možná se dočkáme i jeho vlastní verze Androidu. A je taková změna kurzu pro Redmond riziková?
19.4.2016,  aktualita, Michal Hala,  7 komentářů