www.svethardware.cz
>
>
>

S Google Street View se podíváme i k Everestu

S Google Street View se podíváme i k Everestu
, , aktualita
Google rozšířil dosah své služby Street View až k regionu, který obepíná horu Mount Everest. Každý se tak může z pohodlí židle podívat na pouť do Nepálu a kolem nejvyšší hory světa. Stačí párkrát kliknou myší.reklama
Google Street View nám tak ukáže Nepál a region Khumbu kolem Mount Everestu, což bylo možné díky partnerství Googlu se start-upem Story Cycle z Kathmandu a také s Apa Sherpou. Ten momentálně drží světový rekord v počtu 21 výstupů na Mount Everest.

Tým tak s sebou vzal potřebné zařízení na pořizování fotografií na cestu skrz střed národního partku Sagarmantha, která trvala celkem 10 dní a pořízeno na ní bylo přes 45.000 panoramatických snímků okolí včetně vesnic obývaných komunitami Sherpů. Nesli jednak dva klasické fotoaparáty se stativy a pak především speciální zařízení Trekker s 15 fotoaparáty, které se může nést na zádech (viz foto).


Cestou na vrchol Mount Everestu se tedy zatím díky Street View nevydáme, ale zavítat můžeme do zmíněného parku a pak do různých základen pod Everestem včetně Phortse, Khumjung, Thame, Lukla nebo Namche Bazaar. Každou vesnici či stanoviště si můžeme detailně projít a podívat se na zdravotnická zařízení, kostely a také na obyvatele, mezi něž dosud patří Kancha Sherpa, poslední živý člen první expedice na vrchol Everestu.

Apa Sherpa doufá, že tento projekt pomůže i jím založené nadaci, která financuje vzdělávání dětí v Lhumbu. Připomenout můžeme také předchozí podobné projekty firmy Google, která v rámci The Seven Summits pokryla známé vrcholy jako Kilimandžáro, Elbrus nebo Aconcagua.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře