S NASA na Mars pomocí virtuální reality

S NASA na Mars pomocí virtuální reality
, , aktualita
NASA rozjíždí další projekt s virtuální realitou. Už před nějakou dobou zjistila, že tato technika je pro mise ve vesmíru jako dělaná, dá se však použít i pro zábavu. Proto NASA vytváří simulaci mise na Mars ve VR.reklama
NASA už ve věcech virtuální reality spolupracuje s Microsoftem a jejich HoloLens a poté ještě se Sony, které připravuje speciální verzi PlayStationu VR na ovládání robotů na ISS.

Nyní se NASA spojila s multiplatformní mediální společností FUSION za cílem vytvořit ve virtuální realitě simulaci mise na Mars. Tu bude možné vyzkoušet přímo v reálném prototypu skafandru Z-2, který v současné době NASA vyvíjí, a díky vědcům simulace nabídne i prohlídku astronautských stanovišť na rudé planetě.

Tým vývojářů myslí i na to, že ve dvou a více se všechno dělá lépe, a proto zde bude možný i multiplayer, takže Mars může objevovat celá skupinka astronautů zároveň. Vedoucí produkce tohoto projektu bude Julian Reyes, VR producent a návrhář z FUSION.

V březnu příštího roku by simulace nesoucí název Zkušenost na Marsu 2030 měla být předvedena na veletrhu SXSW jako demo a později, v létě 2016, by měla být k dispozici pro Oculus Rift, Google CardBoard a Gear VR od Samsungu.
(Zdroj: roadtovr.com)


Projektu se nedá upřít, že se díky multiplayeru jedná o skvělý způsob, jak skupinku lidí učit. Jason Crusan, ředitel Advanced Exploration Systems z NASA, se k tomu vyjádřil následovně: "Vidíme to jako příležitost ke sdílení způsobu, jakým zkoumáme povrch Marsu pomocí pokročilých technologií virtuální reality. VR jsme používali už i dříve při školení kosmonautů a při vesmírných simulacích, takže se zdá být logické tento způsob rozšířit a vzdělávat a inspirovat novou generaci vesmírných průzkumníků a vědců podmanivým způsobem."

Daniel Eilemberg, SVP a generální ředitel společnosti FUSION, k projektu simulace Marsu řekl: "Lidé dnes od svých médií očekávají více než jen slova nebo video na stránce, takže jsme se rozhodli přinést k nim Mars inovativním a působivým způsobem s použitím nejnovější technologie virtuální reality. S pomocí NASA náš tým vytvořil simulaci prvních lidských průzkumníků na Marsu, která umožňuje uživatelům Rudou planetu zakusit velmi poutavým způsobem."

Tento projekt rozšíří virtuální realitu o další zajímavý kousek, protože lidé se budou moc podívat na místa, kam lidská noha nevkročila, a zažít si vše téměř na vlastní kůži.

Zdroj: roadtovr.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře