www.svethardware.cz
>
>
>

S Oculus Touch přijde 30 her

S Oculus Touch přijde 30 her
, , aktualita
Ovládání pro Oculus Rift s názvem Touch ještě není na trhu, ale jakmile na něj dorazí, k dispozici má být 30 her, které budou podporovat tyto ovladače pro virtuální realitu. Nachází se mezi nimi nové i jen vylepšené hry.reklama
Oculus má se svými ovladači mírné problémy a na trh s nimi přijde o něco později než konkurence. Zatím se chystají produkovat ovladače firmy jako HTC, Sony nebo právě Oculus. Vyrobit ovladač je paradoxně mnohem náročnější než vyrobit headset, jelikož je pro to potřeba i software, který nejen snímá pohyby obou ovladačů nebo jejich vzájemnou polohu, ale musí analyzovat, jak se má každé gesto projevit ve hře.


V případě Oculus Touch navíc budou ruce ve hře dobře viditelné, což ještě více zatíží vývojáře. Dobře je to patrné z ukázky, kde se ruce přizpůsobují okolí, takže skutečně uchopí imaginární zbraň. Seznam her, které budou podporovat nové ovladače je níže:

 • Oculus Medium (Oculus Studios)
 • The Unspoken (Insomniac Games)
 • I Expect You to Die (Schell Games)
 • VR Sports Challenge (Sanzaru)
 • Giant Cop (Other Ocean)
 • Job Simulator (Owlchemy Labs)
 • Rock Band VR (Harmonix)
 • Luna (Funomena)
 • Serious Sam VR: The Last Hope (Croteam)
 • Pro Fishing Challenge VR (Opus)
 • Dead&Buried (Insomniac Games)
 • The Climb (Crytek)
 • Fantastic Contraption (Northway Games)

Mezi další hry patří například: Ripcoil, Eagle Flight, Killing Floor: Incursion, Superhot VR, Damaged Core, Feral Rites nebo Wilson’s Heart. Celkem Oculus ukázal jen dvacítku her, ve které se nachází jak nové, tak i vylepšené stávající tituly, na dalších deset si budeme muset počkat.

Zdroj: Oculus
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů