www.svethardware.cz
>
>
>

Samočistící toalety: téměř 100% čistota v letadlech díky UV záření

Samočistící toalety: téměř 100% čistota v letadlech díky UV záření
, , aktualita
Znáte ten pocit, když jdete ve vlaku nebo v letadle na toaletu, a vše vám přijde špinavé? Boeing přichází s velmi efektivním řešením WC ve svých letadlech. Toalety se totiž budou čistit kompletně samy!reklama
Toalety v dopravních prostředcích nejsou příliš čistým místem, protože je navštěvuje velké množství lidí a není možné je neustále dezinfikovat a udržovat v naprosto čistém stavu. Boeing na to jde tedy jinak a představil prototyp toalety, která bude schopná se uklidit sama.

A jak to bude dělat? K odstranění bakterií bude na toaletě nainstalovaný systém UV světel. Nebude to ale jen tak ledajaké UV záření, musí mít hodně krátkou vlnovou délku - 200 nm až 122 nm. Tím pádem nebude představovat pro lidi žádné nebezpečí. Pro mikroorganismy je však toto UV záření doslova smrtící. Až 99,99 % veškerých bakterií je při ozáření zlikvidováno.

Na toaletě jsou namontovány senzory, které zjistí, zda je právě prázdná. Když WC zrovna žádný člověk nepoužívá, je totiž ta správná doba na celkovou očistu. UV světlo se automaticky zapne a veškeré černé pasažéry v podobě mikroorganismů odstraní, nevynechá při tom v místnosti ani místečko.

Vše na této toaletě je zároveň navrženo tak, aby se cestující nemusel ničeho dotýkat. Prkýnko od záchodové mísy se zvedá automaticky s pomocí pohybového senzoru, koš je možné otevřít sešlápnutím pedálu. Tohle už ovšem v dnešní době nepředstavuje nic nového a jedná se o standard.

Celý tento projekt se jeví jako velmi praktický a dobrý nápad pro veřejné toalety, kde se během krátké doby vystřídá velká spousta lidí. Taková místa prostě není možné udržet normálním způsobem v čistotě, díky UV záření se však o vlastní hygienu postarají samy.

Zdroj: IFLScience, Boeing
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek