www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung Artik: otevřená IoT platforma

Samsung Artik: otevřená IoT platforma
, , aktualita
Již na začátku příštího roku společnost Samsung Electronics vypustí na trh novou otevřenou platformu Artik. Ta přijde na trh nejdříve ve třech podobách a zaútočí na konkurenční Intell Curie a Edison či jiné platformy.reklama
Řada společností se nyní snaží prosazovat vlastní standardy pro IoT, ať u jde jen o komunikační protokoly, nebo celé ekosystémy. Co se týče hardwaru pro Internet věcí, ten bude na začátku roku tedy obohacen o další moduly. V podání Samsungu půjde konkrétně o tři, a to Artik1, Artik5 a Artik10, jejichž cenové rozpětí bude velice široké, a to od 85 do 854 amerických dolarů. Bateverze Artiků byla vypuštěna již dříve v tomto měsíci a vyzkoušet si je mohli vybraní vývojáři a partneři Samsungu. Ten také plánuje prodej ve velkých objemech za výhodnější ceny, které by měly později s rozšiřováním výroby těchto modulů klesat.

Moduly Artik jsou založeny na firemních SoC a komunikačních čipech. Artik10, Artik5 a Artik1 jsou využitelné jako základ pro domácí servery, síťové kamery a zařízení označovaná jako SmartBand, čili pro nositelnou elektroniku. Nejmenší Artik1 je vybaven MCU (mikrokontroler) založený na MIPS jádru S32, který pracuje na 80 až 250 MHz a má k dispozici 1 MB DRAM. Dále tu je devítiosý senzor kombinující gyroskop, akcelerometr a geomagnetický senzor a samozřejmě nechybí ani rozhraní pro komunikaci s vnějším světem, a to konkrétně Bluetooth Low Energy (LE). Právě tento model je určen pro nositelná zařízení a výhodou mají být menší rozměry oproti konkurenci od Intelu.

Artik5 již využívá SoC se dvěma jádry ARM Cortex-A7 na 1 GHz. Vedle toho tu je 512 MB LPDDR2 plus 4 GB na eMMC, rozhraní WLAN, Bluetooth i Bluetooth LE. Určen je pro Home Hub a síťové kamery. Nejvýkonnější Artik10 nabídne osmijádrové SoC se čtyřmi ARM Cortex A15 a čtyřmi Cortex A7. Má také GPU Mali T628 MP6 a 2 GB LPDDR3 a pak 16 GB eMMC. Určeno je pro domácí servery a multimediální přehrávače.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře