www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung chce nahradit dělníky roboty

Samsung chce nahradit dělníky roboty
, , aktualita
Lidé obvykle bývají z robotů nadšení. Ale co když je roboti začnou nahrazovat v práci, dělat za ně stále více úkonů a stanou se v podstatě samostatnými? Přesně tohle hrozí v továrnách Samsungu.reklama
Kvůli zvyšujícím se platům čínských dělníků se u Samsungu uvažuje o nahrazení lidské práce roboty. Korejská vláda poskytla Samsungu patnáct miliónů dolarů (což činí asi 358 miliónů korun) na vývoj a výrobu robotů, kteří nahradí lidskou práci ve výrobním procesu.

Vláda se však chce zaměřit na tuzemskou produkci, protože importovat takové stroje je mnohem dražší a také má v plánu udělat z Koreje robotickou velmoc, která by mohla konkurovat Japonsku.
Budou za chvíli v továrnách jen roboti? (zdroj: PhoneArena)


Završení celého projektu nahrazení práce dělníků v továrnách Samsungu roboty se plánuje na rok 2018. Stroje budou obstarávat celý proces výroby, protože čínská pracovní síla se stává stále dražší.

Korejské Ministerstvo průmyslu a obchodu o tomto projektu prohlásilo: "Jakmile se roboti stanou cenově dostupnými, dostanou se na trh a začnou být plošně používáni, povede to k vytvoření inteligentních továren a přinese to obrovské renovace ve výrobním sektoru."

Samsung rozhodně není první výrobce, který o robotizaci uvažuje, jak se však projekty podobného rázu rozjedou, spousty lidí zůstanou bez práce.

Zdroj: PhoneArena
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek