www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung dostal na trh 4TB SSD 850 EVO

Samsung dostal na trh 4TB SSD 850 EVO
, , aktualita
Společnost Samsung loni na podzim slíbila, že brzy v tomto roce přijdou na trh její 4TB modely SSD. Nyní tak nastupuje nová verze Samsungu SSD 850 EVO pro běžné sestavy, která však s kapacitou 4 TB tak zcela běžná nebude.reklama
Samsung v minulém roce zaujal svou snahou výrazně zvyšovat kapacitu SSD, a to i svých čistě spotřebitelských řad, jako je SSD 850 EVO. V minulém roce začaly být prodávány už 2TB modely SSD 850 EVO a nyní jsme se dočkali rovnou zdvojnásobení jejich kapacity. Přichází tak 4TB SSD 850 EVO, jež však pochopitelně nebudou zrovna za hubičku. Ve skutečnosti si za jedno takové SSD můžeme postavit celý slušně výkonný počítač v ceně 41 až 42 tisíc korun. Výrobci vysokokapacitních disků se tedy v tomto sektoru zatím vůbec nemusí cítit ohroženi.

Nový Samsung SSD 850 EVO s kapacitou 4TB jinak nic nového nepřináší. Je stále limitován výkonem rozhraní SATA 6 Gbps, takže nabídne sekvenční čtení maximálně 540 MB/s a zápis 520 MB/s.

S cenou 1500 dolarů a v našich končinách přes 40.000 Kč tak určitě nejde o produkt pro masy. Pro uživatele beroucí v potaz výkon či kapacitu v poměru s cenou budou stále mnohem dostupnější pevné disky. Pokud ty navíc slouží jen jako úložiště dat, pak ani nevadí jejich nižší výkon a co se týče hlučnosti, s tím se lze smířit, když 4TB HDD pořídíme i pod 4000 Kč, čili za řádově nižší cenu.

Zdroj: KitGuru

SAMSUNG 850 EVO 4TB, SATA, MZ-75E4T0B/EU
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek