www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung nabízí rychlé 3,2TB SSD s 3D V-NAND

Samsung nabízí rychlé 3,2TB SSD s 3D V-NAND
, , aktualita
Společnost Samsung již nějaký ten pátek vyrábí vlastní paměti 3D V-NAND, které nyní použila ke stvoření 3,2TB modelu SSD vybaveného rozhraním NVMe. Můžeme tedy očekávat především vysoký výkon.reklama
Novinkou tedy je Samsung SM1715 jako vylepšená verze dříve představených XS1715. Jde ale o kompletně odlišný formát v podobě karty s fyzickým rozhraním PCI Express, zatímco XS1715 byly 2,5" SSD. Nicméně obě verze ve skutečnosti pro komunikaci využívají stejné rozhraní, a to NVMe, takže obě mohou nabídnout vysoký výkon.

Paměti 3D V-NAND (Vertical NAND) mají tu výhodu, že díky navrstvení několika čipů na sebe mohou poskytnout vysokou kapacitu a dle Samsungu mají vertikálně propojené paměťové čipy také velmi vysoký výkon. To se odráží v celkovém výkonu a konkrétně nové 3,2TB NVMe SSD nabídne propustnost až 3000 MB/s, což platí pro sekvenční čtení. Sekvenční zápis je už pomalejší, ale stále jde o slušných 2200 MB/s. Náhodné čtení (4K) je velmi vysokých 750.000 IOPS a pro zápis platí 130.000 IOPS.

Samsung SM1715 přichází ještě také ve verzi s kapacitou 1,6 TB, takže se tato řada částečně kryje s 2,5" XS1715, která nabízí 800GB a 1,6TB model. Výrobce se také zmínil o výdrži svého nového SSD, která je velmi důležitá, protože jde o model, jehož nasazení se předpokládá především u velmi vytížených datových serverů. Model SM1715 s 3,2TB kapacitou může být denně desetkrát kompletně přepsán, a to po dobu pěti let, což je tedy minimum, co by měl zvládnout. Každá jeho paměťová buňka by tedy měla zvládnout více než 18.000 mazacích a zapisovacích cyklů.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře