www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung nabízí tři nové prohnuté monitory s FreeSync

Samsung nabízí tři nové prohnuté monitory s FreeSync
, , aktualita
Prohnuté či zahnuté monitory už nejsou ani na našem trhu žádná novinka. Jejich řady nyní obohacuje Samsung pomocí třech nových modelů, a to 27" CF591 a pak dvou modelů CF390 s úhlopříčkami 23,5" a 27". Stojí za to?reklama
Co se týče prohnutých monitorů, pak ty jsou zajímavé především při vyšších úhlopříčkách, což se tedy o 23,5" panelu moc říci nedá. Zbylé dva modely ale už mají úhlopříčky 27", což už je lepší a uživatel bude mít díky tomu veškerou zobrazovací plochu lépe viditelnou. Velký prohnutý monitor by měl být také lepší z hlediska hraní, neboť uživatel má mít pocit, že je více obklopen herním světem, než když se dívá na plochou obrazovku. Ale to nemusí všichni vidět stejně.

Co si tedy Samsung pro nás přichystal? Jsou to monitory CF591 (27 palců) a CF390 (23,5 a 27 palců), jež mají stejné specifikace týkající se panelů a liší se krom výbavy obrazových rozhraní už jen v drobnostech. Všechny mají označení 1800R, čili poloměr zakřivení 1800 mm. Dále tu máme různé funkce, jimž vévodí AMD FreeSync (zde ale na HDMI) zahrnutá také u všech třech modelů a dále tu je režim Eye Saver potlačující vyzařování škodlivého modrého světla.

Monitory využívají panely s technologií VA a model CF591 je schopen díky jisté technologii Samsung Active Color Crystal zajistit 119% pokrytí barevného prostoru sRGB. Právě ten by měl tedy nabídnout nejkvalitnější zobrazení barev a také je pro to vybaven daleko bohatější nabídkou rozhraní, kdežto CF390 se musí spokojit s D-Sub a HDMI. Vedle toho má také vestavěny 5W reproduktory.

Monitory Samsung CF591 a CF390 budou dostupné od letošního května. CF591 přijde na 9490 Kč s daní, menší CF390 na 5690 Kč a větší pak na 7290 Kč.


Model
CF591
CF390
Design
Prohnutý displej
Displej
Velikost
27"
23,5" / 27"
Zakřivení
1800 R
Rozlišení
1920 x 1080
Doba odezvy
4 ms (GTG)
Jas
250 nit
Kontrastní poměr
3000:1
Podpora barev
16,7 M
Pozorovací úhel
178 °
Doba obnovení
60 Hz
Design
Barva
Stříbrná a bílá
Černá
Typ stojanu
Kruhový
Video Input
Display Port 1.2
2x HDMI 1.4
D-Sub
D-Sub
HDMI
Audio In
Ano
Ne


Zdroj: TZ Samsung
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik