www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung odhalil SSD 850 Pro s paměťmi 3D V-NAND

Samsung odhalil SSD 850 Pro s paměťmi 3D V-NAND
, , aktualita
Společnost Samsung si připravila novou sérii výkonných SSD s rozhraním SATA, a to 850 Pro. Jedná se o sérii využívající technologii 3D V-NAND, díky níž je určena pro výkonná PC a pracovní stanice.reklama
Samsung tak u série 850 Pro použil své vlastní paměti 3D V-NAND, jež mají výhodu především v tom, že díky vrstvení paměťových čipů na sebe v rámci jednoho pouzdra prudce vzrůstá paměťová kapacita. Ještě před rokem Samsung dokázal takto na sebe navrstvit až 24 paměťových čipů a dle aktuálních informací to je nyní až 32. Výsledkem tak má být méně zabraného prostoru, což je tedy u 2,5" SSD jen malá výhoda, ale také vyšší výkon.

Ovšem co se týče výkonu, ten je u takovýchto SSD limitován rozhraním SATA 6 Gbps, ale je nakonec otázkou, zda za to může rozhraní, kontroler nebo něco jiného. Každopádně nám SSD 850 Pro nabídnou rychlost čtení maximálně 550 MB/s a zápis 520 MB/s. Hodnoty IOPS při náhodném čtení a zápisu 4kB bloků dat jsou 100 000 a 90 000. S ohledem na tyto hodnoty nejde o nic výjimečného, ale počkejme si na testy. Jako kontroler se využije známý tříjádrový Samsung MEX, který najdeme také v populárních Samsung SSD 840 EVO.

Dále tu míme funkci Dynamic Thermal Guard sloužící jako ochrana před ztrátou dat vinou přehřívání a pak už bylo zmíněno pouze to, že Samsung 850 PRO budou k dispozici ve verzích s kapacitou 128, 256, 512 GB a 1 TB. Vstoupit na trh mají již tento měsíc, přesněji tedy na trhy v 53 zemích po celém světě.

Zdroj: TZ Samsung
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře