www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung odstartoval produkci 8Gb pamětí LPDDR4

Samsung odstartoval produkci 8Gb pamětí LPDDR4
, , aktualita
Firma Samsung Electronics ohlásila odstartování masové produkce 8Gb pamětí typu LPDDR4, čili nízkospotřebových čipů DDR4 s kapacitou 1 GB. Jde tak o první vyráběné paměti svého druhu, které se na trhu objeví v příštím roce.reklama
Zákazníci se s nimi setkají v už hotových produktech a ne v podobě modulů, neboť tyto paměti jsou určeny především pro mobilní zařízení. Dostanou se tak především do nových mobilních telefonů a tabletů a je otázka, zda s nimi nepřijde už chystaný smartphone Samsung Galaxy, jenž by měl již s označením S6 dorazit jako obvykle na jaře. To ale není vzhledem k dalším informacím pravděpodobné.

Samsung bude své nové LPDDR4 vyrábět pomocí 20nm technologie a říká, že by se měly uplatnit především u zařízení využívajících velké obrazovky s rozlišením Ultra HD a podobným. Oproti dnes rozšířeným 2Xnm pamětem LPDDR3 s kapacitou 4 Gb totiž nabízí dvojnásobný výkon a zanedbatelná není ani dvojnásobná kapacita, která přispěje k miniaturizaci. Konkrétně je udávána propustnost 3200 Mbps na čip, což umožní záznam a přehrávání videa v Ultra HD a sériové pořizování snímků s rozlišením přes 20 Mpix.

Nové paměti firmy Samsung již dostaly ocenění za inovace v kategorii Embedded Technologies na veletrhu CES 2015, který teprve odstartuje 5. ledna 2015. Firma se tak stala jediným výrobcem, který dostal ocenění za inovace na CES za produkty DRAM tři roky za sebou.

LPDDR4 pracují se sníženým napětím 1,1 V a když srovnáme systémy využívající 2 GB paměti LPDDR3 a stejně tolik LPDDR4, pak ty z toho vyjdou podstatně lépe se spotřebou nižší o 40 %. Na tom se pochopitelně značně podepíše to, že jsou potřeba pouze dva čipy LPDDR4 oproti čtyřem LPDDR3. Vedle 8Gb LPDDR4 však Samsung nabídne ještě 6Gb verze a momentálně je poskytuje ve 2GB a 3GB sadách. V příštím roce přijde i se 4GB sadou.

Zdroj: TZ Samsung
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek