www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung PM971-NVMe: výkonné 512GB SSD v malém pouzdře

Samsung PM971-NVMe: výkonné 512GB SSD v malém pouzdře
, , aktualita
Samsung představil velice zajímavě provedené SSD. Jde o řešení, které v sobě zahrnuje potřebnou paměť NAND Flash, RAM cache a SSD kontroler. To vše v jenom malém BGA pouzdře s podporou PCI Express a NVMe.reklama
Celé SSD je tak v podobě BGA pouzdra o rozměrech 20 x 16 x 1,5 mm a jestliže má nabídnout až 512 GB se slušným výkonem, jedná se o řešení, po němž mohou sáhnout výrobci větších notebooků i malých mobilních telefonů. To tedy v případě, že by někdo chtěl přinést na trh mobilní telefon s takovou kapacitou a datovou propustností 1500 MB/s při čtení a 800 MB/s při zápisu. To jsou ale specifikace toho nejlepšího, co PM971-NVMe nabídne a jinak tu jsou také 128GB a 256GB verze, jež s velkou pravděpodobností nenabídnou tak vysoké rychlosti.

Pokud se rozplýváte nad velikostí dnešních M.2 SSD, které můžeme dát na stejnou úroveň jako jeden modul pamětí RAM, pak nový PM971-NVMe posunuje hranice ještě dále. Dle jeho zpracování lze určit, že se s ním setkáme přímo na hlavním PCB daného elektronického zařízení, podobně jako už výrobci dlouho nakládají s paměťmi RAM v případě mobilních počítačů. Není ale důvod, proč by se nemohl stát součástí nové generace malých M.2 karet, které nemusí být pouze 80 mm dlouhé, ale třeba jen 30 mm, což by se hodilo i u dalších generací počítačů NUC.

Ze zprávy se bohužel nedozvíme podrobnosti, ale lze očekávat, že Samsung zde použil své pokročilé 3D NAND Flash paměti. Ví se alespoň to, že jsou 20nm, což právě ukazuje na 3D. O použitém NVMe kontroleru také není známo nic, ale prozrazeno bylo, že cache tvoří 4 GB paměti LPDDR4 RAM. Samsung také neprozradil, kde všude se má jeho PM971-NVMe uplatnit a v jaké podobě. Asi nikoho by nepřekvapilo, kdyby po tomto produktu nejdříve ze všeh sáhla společnost Apple.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře