www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung přidal do nabídky levný SSD 750 EVO s 500 GB

Samsung přidal do nabídky levný SSD 750 EVO s 500 GB
, , aktualita
Letos v únoru vyslal Samsung na trh dvě nová SSD řady 750 EVO, která zaujala především svou nízkou cenou. Do této chvíle řada čítala pouze dva prvotní modely s kapacitami 120 a 250 GB, k nimž však nyní přibylo i 500GB SSD.reklama
Jedná se pochopitelně o 2,5" modely pro rozhraní SATA 6 Gbps, které už dnes nemá šanci nikoho překvapit a nadchnout. Pozornost se už konečně obrací spíše k formátu M.2 a rozhraní PCI Express 3.0, kde je ten pravý potenciál k dosažení vysoké propustnosti. Nicméně taková SSD jsou stále drahá a řada 750 EVO se zaměřuje na nízkou cenu. Té Samsung dosahuje použití low-end pamětí 16nm TLC NAND Flash, čili nejde o 3D paměti jako u vyšších řad, a tak nemůžeme očekávat vysoké hodnoty propustnosti při zápisu a ani dlouhou životnost.

Zástupce Samsungu komentoval nástup nového modelu tak, že po 120GB a 250GB SSD 750 byl prý velký zájem, a tak se firma rozhodla také nabídnout 500GB model, aby uspokojila i zákazníky hledající vyšší kapacitu. I tento model nabídne technologie jako TurboWrite, Dynamic Thermal Guard Protection a RAPID Mode. Jde především o TurboWrite, což je prostě rychlá, ale malá cache, která zajistí, aby vedle rychlosti čtení 540 MB/s SSD nabídlo také zápis 520 MB/s. Jenomže to je pouze krátkodobý výkon, který poklesne ihned poté, co zapisovanými daty zaplníme vyrovnávací paměť. To je stejné jako v případě SSD Trion společnosti OCZ.

Řada SSD 750 EVO také podporuje 256bitové AES šifrování dat, nabízí tříletou záruku spojenou se 100TB hodnotou TBW, čili platí to, co nastane dříve. Nový 500GB model nastoupí od začátku června, a to s cenou 150 USD. Je otázka, kdy se dostane i k nám vzhledem k tomu, že série 750 EVO se v našich obchodech moc nerozšířila.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek