www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung připravuje 60GHz Wi-Fi s 4,6 Gbps

Samsung připravuje 60GHz Wi-Fi s 4,6 Gbps
, , aktualita
Společnost Samsung ohlásila, že se ji podařilo prolomit bariéry, které bránily praktickému nasazení 60GHz technologie Wi-Fi. Ta by se tak již poměrně brzy mohla dostat na trh a nabídnout velmi slušnou propustnost 4,6 Gbps.reklama
Dnes je asi nejvíce rozšířená technologie Wi-Fi 802.11n, která je už delší dobu nahrazována výkonnější Wi-Fi 802.11ac. Routery postavené na této technologii dokáží poskytnout propustnost až 3,2 Gbps, ovšem to pouze kombinací několika pásem. Router Netgear Nighthawk X6 k tomu potřebuje zkombinovat dvě 5GHz pásma plus jedno 2,4GHz, aby nabídl výsledných 3,2 Gbps (1,3 +1,3 + 0,6 Gbps). Dnešní nejvýkonnější Wi-Fi technologie má přitom na jednom kanálu potenciál dosáhnout nějakých 866 Mbps (108 MBps).

Technologie firmy Samsung by ale byla zcela mimo dnes používaná pásma, protože počítá s využitím 60GHz frekvence, na níž by byla schopna přenést 1GB soubor za necelé tři sekundy. To je dostatečná propustnost i na streamování nekomprimovaných videí ve vysokém rozlišení. Samsung mluví o tom, že jeho technologie již zvládne přenášet data rychlostí 4,6 Gbps, čili 575 MBps. Samsung přitom využívá technologii s označením 802.11ad, kterou již známe, neboť ji využívají zařízení, která jsou na trhu známa pod označením WiGig. Jejím potenciálem jsou přenosové rychlosti až 7 Gbps.

Problémem 60GHz technologie Wi-Fi byla nízká schopnost signálu procházet objekty, což by značně ztížilo až znemožnilo její nasazení v interiérech. Samsung to dle svých slov vyřešil kombinací vlastnoručně navržených obvodů a antén, díky čemuž bude schopen nabídnout "kvalitní 60GHz Wi-Fi technologii pro komerční nasazení". Důležitým dílem ve skládačce také má být jistá technologie "micro beam-forming control", která tak má co do činění s šířením signálu.

A kde všude se tedy máme s novým 60GHz Wi-Fi od Samsungu setkat? Firma počítá se širokým nasazením, takže například v telekomunikační technice, audiovizuálních systémech nebo i produktech pro Internet of Things. Komerční nasazení se očekává již v příštím roce.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik