www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung SE790C: prohnutých a širokoúhlých 34 palců

Samsung SE790C: prohnutých a širokoúhlých 34 palců
, , aktualita
Samsung se přihlásil s novým prohnutým monitorem SE790C. Ten nám nabídne širokoúhlou obrazovku s úhlopříčkou 34", čili u takovéto velikosti by prohnutý tvar měl mít skutečně praktický význam. Je tu ale i řada různých funkcí.reklama
Samsung Electronics SE790C je tedy nejnovějším modelem s prohnutou obrazovkou, přičemž poloměr zakřivení je zde přesně třímetrový. Z toho vyplývá i označení použitého designu 3000R (3000 mm), přičemž výhodou je to, že okraje monitoru jsou blíže k uživateli a obraz se mu nejeví tak deformovaný.

Samsung se také pochlubil, že svůj SE790C nechal posoudit v TÜV Rheinland, kde proběhl certifikační proces, v němž bylo zkoumáno barevné podání, stálost barev, pozorovací úhly, poblikávání podsvícení obrazu a také tvar zakřivení. K tomu už tisková zpráva dodala pouze to, že díky zakřivené obrazovce tu je jistý 3D efekt, díky němuž se monitor jeví větší, než kdyby byl klasický plochý. To je ale celkem logické.

Ze zprávy se dozvíme i technické podrobnosti. Displej má poměr stran 21:9, u nějž přijde zakřivená plocha velmi vhod, přičemž rozlišení je 3440 x 1440 pixelů (Ultra WQHD). Dále Samsung udává velmi slušný statický kontrast 3000:1 a co se týče jasu, ten je 300 cd/m2. O typu panelu se zpráva nezmiňuje, ale dle poozorovacích úhlů 178° v obou směrech to TN rozhodně nebude.

Co se týče zmíněných funkcí, pak u monitoru jako SE790C se přímo nabízí Picture-by-Picture (PbP) a Picture-in-Picture (PiP) 2.0, čili obraz vedle obrazu a obraz v obraze. PbP umožní zapojit dvě zařízení a zobrazit jejich signál vedle sebe, přičemž to může být třeba počítač, herní konzole nebo set-top box. Vedle toho tu máme hub se čtyřmi porty USB 3.0, které mají posílené napájení pro rychlejší nabíjení mobilních zařízení. Vedle toho monitor umožní natavit různé režimy, jako je třeba herní s rychlejší odezvou obrazovky (4 ms), upravenými barvami a kontrastem. Nabídnout může také své dva 7W reproduktory a u takovéhoto modelu je samozřejmostí stojan s nastavením výšky (natočením, atd.) a podporou systému VESA.

Na českém trhu bude Samsung SE790C dostupný v průběhu ledna 2015 za doporučenou cenu 34.490 Kč s DPH.


Model
LS34E790C: 34 palců
Displej
Typ paneluVA (prohnutý) LED BLU
Zakřivení3000R
Jas300 cd/m2
Kontrastní poměr3 000:1
Rozlišení3 440 x 1 440
Pozorovací úhel178:178
Barevná podpora8 bit (16.7 milionů barev)
Barevný GamutsRGB 100% (Typ), 99 % (Min)
Doba odezvy4 ms
Obecné vlastnosti
Vestavěné funkceGame mode, flicker free, eco saving, off timer, image size, Samsung MagicBright, sound mode, PIP 2.0, PBP, USB 3.0 Super Charging
OS kompatibilitaWindows, Mc
Windows certifikace Windows 8.1
Audio
Reproduktor7W x 2
Konektivita
Displej Port1
HDMI2
USB Hub1 up / 4 down (3.0 ver.)
Ergonomie
Stojící typProhnutý, ve tvaru písmene T
HAS100 mm
Montáž na stěnuVESA 100X100
Eko
Energetická značkaEnergy Star 6.0


Zdroj: TZ Samsung
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek