www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung si patentoval chytré kontaktní čočky pro rozšířenou realitu

Samsung si patentoval chytré kontaktní čočky pro rozšířenou realitu
, , aktualita
Korejská společnost Samsung pravděpodobně hodlá prorazit na trhu zařízení pro rozšířenou realitu se svým zajímavým projektem. Samsung si patentoval chytré kontaktní čočky, které nahradí například Google Glass.reklama
Zdá se, že zařízení pro rozšířenou realitu, jako jsou Google Glass či HoloLens, by v budoucnu mohly ustoupit před něčím, co dosud známe jen ze sci-fi filmů. Samsung si totiž nechal patentovat chytré kontaktní čočky pro rozšířenou realitu.

Rozšířená realita umožňuje do skutečného prostředí integrovat objekty či obrazy, které tam skutečně nejsou. Díky tomu je například možné hrát hru uprostřed vlastního obývacího pokoje nebo si třeba promítat Skype videohovory na vlastní zeď.

Korejská společnost chce vytvořit první chytré kontaktní čočky na světě. Ty by oproti klasickým zařízením pro rozšířenou realitu, jak je známe dnes, měly své nesporné výhody, a to především v praktičnosti. Když má člověk Google Glass, všimne si toho každý, kontaktní čočky jsou nenápadné, snadno a přirozeně se nosí. Chytré kontaktní čočky také mohou nabídnout větší kvalitu obrazu než AR brýle. Stále zde však zůstává zásadní otázka soukromí, protože součástí nenápadných čoček je přece jen i malá kamera.

Chytré kontaktní čočky od Samsungu mají na návrhu malý displej, fotoaparát a několik senzorů, které detekují pohyb očí a především mrkání. Pomocí mrkání se také bude dát většina funkcí ovládat - například pořizovat fotografie bude možné pomocí jediného mrknutí. Všechna data se následně bezdrátově odešlou do chytrého telefonu, který bude fungovat jako výpočetní zařízení.

Korejská společnost zveřejnila i některé z prvních nákresů, které ukazují, jak by chytré kontaktní čočky měly vypadat. Nákresy pak ještě doplňuje 29 stran korejsky psaného textu.

To, že si Samsung chytré kontaktní čočky nechal patentovat, ovšem ještě neznamená, že na nich už okamžitě začal pracovat. Dokonce to nemusí ani znamenat, že čočky někdy spatří světlo světa, společnost si tím především chrání svůj nápad proti konkurenci. Avšak podle toho, jakým směrem se současné technologie ubírají a jaký rozmach virtuální a rozšířená realita zažívá, bychom tu za několik let mohli chytré kontaktní čočky pro rozšířenou realitu klidně mít.

Zdroj: IFLScience
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik