www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung SM951 už i s NVMe, možná dostane i 3D V-NAND

Samsung SM951 už i s NVMe, možná dostane i 3D V-NAND
, , aktualita
Ačkoliv bylo dříve udáváno, že výkonná SSD Samsung SM951 podporují NVMe, není tomu tak. Samsung ale chce přijít i s verzí, která už bude podporovat NVMe, a očekávat od ní tak můžeme vyšší výkon.reklama
Jedním z přínosů NVMe je, že SSD s jeho podporou mohou dosáhnout podstatně vyššího výkonu v náhodném čtení a zápisu dat, což je možné díky tomu, že na rozdíl od AHCI není omezeno jednou frontou s 32 příkazy. Front může být až 65 tisíc a v každé stejně tolik příkazů, takže SM951 pracující s AHCI má dosáhnout pouze 130.000 IOPS při náhodném čtení, zatímco NVMe odemkne jeho první potenciál, a to až 300.000 IOPS. Co se týče maximálního výkonu v sekvenčních operacích, pak zde by se nemělo měnit nic, takže zůstáváme na 2160 MB/s při čtení a 1600 MB/s při zápisu.

Samsung SM951 si už můžeme pořídit v některých zahraničních obchodech, například v RamCity, takže toto SSD už je i v maloobchodní síti. Ovšem bude vhodné si počkat na verzi SM951-NVMe, však nejde o levnou investici a není důvod, proč bychom se měli připravit o podstatnou část výkonu, když NVMe podporují i stávající základní desky. Zrovna dnes firma Asus oznámila, že všechny její modely s čipsety Intel H97 a Z97 podporují NVMe. Samsung neuvedl, jak hlubokou frontu příkazů dokáží jeho SM951-NVMe vytvořit, či kolik těchto front může být, ovšem vzhledem k nárůstu udávaného výkonu to bude značný rozdíl oproti QD32 u AHCI.

SM951-NVMe budou dostupné v nezměněné kapacitě, takže maximum je stále 512 GB a využívají 1Xnm 2D paměti MLC NAND Flash. Můžeme ale očekávat, že v dohledné době se Samsung rozhodně využít také své moderní paměti 3D V-NAND, takže bychom se mohli dočkat levnějších SM951-NVMe a také modelu s vyšší kapacitou.-

Jisté je ale jen to, že Samsung plánuje někdy v budoucnu využít paměti 3D V-NAND pro výrobu SSD s podporou NVMe, což bylo uvedeno v oficiálním vyjádření firmy. Ovšem nic konkrétního jsme se nedozvěděli.

Zdroj: tomshardware.com
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek