www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung snižuje ceny DDR4 kvůli pozici na trhu

Samsung snižuje ceny DDR4 kvůli pozici na trhu
, , aktualita
Paměti nové generace, DDR4, se teprve objevují na trhu, sice je lze použít jen k nejnovější generaci procesorů od Intelu, ale Samsung se chce co nejdříce stát významným hráčem na trhu, což znamená, že zásadním způsobem sníží jejich cenu.reklama
Trh s RAM paměťmi DDR4 je ještě "v plenkách", což znamená, že se na trhu objevuje hluché místo, které bude třeba zanedlouho zaplnit. DDR4 jsou zatím podporovány jen čipsety, jež jsou určené pro Skylake. Ale po rozšíření nové generace procesorů se trh postupně začne rozšiřovat.

A právě u toho chce Samsung být. Oproti svým konkurentům má určitou výhodu, tou je 20nm výrobní proces, který neznamená jen lepší vlastnosti jako nižší napětí, ale i nižší cenu. Navíc Samsung má zkušenosti s velkou výrobou rychlých čipů DDR4 v mobilním segmentu, kde se kromě svých vlajkových lodí, Samsungu Galaxy S6 a S6 edge, objevují i například v LG Flex 2.

Je možné, že kvůli poklesu ceny u modulů DDR4 klesnou i ceny u DDR3, to ale ještě chvíli potrvá, minimálně kvůli opoždění příchodu Skylake, které brzdí průmysl s DRAM moduly.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek